operator Virgin Mobile dual SIM karty karta SIM cards

Duże zmiany w Virgin Mobile. Można wypowiedzieć umowę bez konsekwencji, ale czy warto?

Każdy operator raz na jakiś czas robi porządki w swojej ofercie i teraz na taki krok zdecydowało się Virgin Mobile. Klienci korzystający z tych usług muszą przygotować się na zmiany lub wypowiedzieć umowę. Co ważne, w drugim przypadku nie zostaną za to obciążeni karami umownymi, ale czy warto to zrobić?

Virgin Mobile wygasza cztery usługi

Operator poinformował, że 1 czerwca 2023 roku „z przyczyn technicznych” przestanie świadczyć usługi w ramach następujących ofert: AboJa, Plany w Abonamencie, Twoja Grupa Numerów w promocji Plany w Abonamencie oraz Darmowe GB dla Lojalnych. Nie oznacza to jednak, że klienci nie będą mogli dłużej korzystać z usług telekomunikacyjnych na swoim numerze telefonu.

Użytkownicy taryfy AboJa zostaną automatycznie zmigrowani 1 czerwca 2023 roku do oferty Abonament Dla Każdego 1.0 5 GB, w ramach którego będą mieli do dyspozycji nielimitowane rozmowy na wszystkie numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych i 5 GB internetu. Od czerwca opłata za ten abonament wyniesie 15 złotych miesięcznie, pod warunkiem wyrażenia zgody na e-fakturę (rabat 5 złotych) i zgody marketingowe (5 złotych zniżki).

Natomiast osoby, które aktualnie korzystają z taryf Plany w Abonamencie, Twoja Grupa Numerów w promocji Plany w Abonamencie i Darmowe GB dla Lojalnych, zostaną zmigrowane 1 czerwca 2023 roku do oferty Abonament Dla Każdego 1.0 10 GB, w ramach którego operator zapewni im nielimitowane rozmowy na wszystkie numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych i 10 GB internetu.

Również w tym przypadku opłata miesięczna za abonament wyniesie od 1 czerwca 2023 roku 15 złotych miesięcznie, jeśli klient ma wyrażoną zgodę na elektroniczną fakturę i zgody marketingowe. Jeżeli nie, operator naliczy za każdy miesiąc 25 złotych.

Klienci Virgin Mobile mogą wypowiedzieć umowę bez konsekwencji

Klienci, którym nie odpowiadają zapowiedziane zmiany, jakie mają wejść w życie 1 czerwca 2023 roku, mogą wypowiedzieć umowę bez konsekwencji – Virgin Mobile informuje, że złożenie wypowiedzenia nie będzie skutkowało naliczeniem kary umownej.

Warto jednak się nad tym zastanowić i nie podejmować pochopnej decyzji – 15 złotych za nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz pakiet 10 GB internetu to korzystna oferta. Aktualnie w Virgin Mobile za 15 złotych jest dostępny Abonament Dla Każdego 1.0 z tylko rozmowami i SMS-ami bez limitu – za każdy wykorzystany GB trzeba zapłacić złotówkę (maksymalnie można wykorzystać 15 GB za 15 złotych).

Virgin Mobile Abonament Dla Każdego 1.0 Abonament bezterminowy za 15 złotych miesięcznie fot. Tabletowo.pl
Abonament Dla Każdego 1.0 za 15 złotych w Virgin Mobile (fot. Tabletowo.pl)