Pre-paidowy zawrót głowy, czyli przegląd najlepszych ofert na kartę 15

Pre-paidowy zawrót głowy, czyli przegląd najlepszych ofert na kartę

Kilkunastu operatorów, kilkadziesiąt ofert na kartę, a do tego jeszcze więcej pakietów dodatkowych. W takim gąszczu ofert łatwo się zgubić i wybrać zupełnie przypadkowo jedną z opcji, która tylko pozornie może wydawać się najlepsza. Przeciętny klient zna nazwy lub w przeszłości korzystał z ofert zaledwie kilku operatorów, zazwyczaj tych największych. Nie ma często pojęcia, że może wiele zaoszczędzić, wybierając opcję dopasowaną do swoich potrzeb, niekoniecznie w sieci powszechnie rozpoznawalnej.

W czasach, gdy klienci sieci komórkowych szukają zarówno oszczędności, jak i szerokiego wachlarza usług, warto zapoznać się z propozycjami nie tylko krajowych gigantów. Mniejszy i mniej znany operator nie od razu oznacza, że gorszy. Jakość usług może stać na tym samym poziomie, chociażby ze względu na korzystanie z nadajników największych sieci komórkowych.

W zestawieniu przedstawione zostaną oferty operatorów zarówno tradycyjnych, jak i wirtualnych prowadzących działalność i kontaktujących się z klientem przez internet.

a2 mobile

 Pre-paidowy zawrót głowy, czyli przegląd najlepszych ofert na kartę 16

a2 mobile to jedna z najmłodszych sieci komórkowych w Polsce. Powstała we wrześniu 2016r., a już jest głośno o jej atrakcyjnych usługach w ofercie na kartę. Wszystko za sprawą Niewyczerpalnych pakietów, które są stosunkowo przystępne cenowo, jak i pakietowo.

W ramach Niewyczerpalnych pakietów klient ma możliwość skorzystania z kliku opcji:

 • Pakiet Rozmowy – pakiet  rozmów bez limitu do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w kraju za 9,90 zł miesięcznie;
 • Pakiet Wiadomości – nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych w kraju w cenie 9,90 zł miesięcznie;
 • Pakiet Internet – operator zachwala „niewyczerpalny internet w technologiach 2G, 3G, LTE i LTE Advanced”, natomiast tylko 5 GB objęte jest brakiem ograniczeń transferu. Po zużyciu od 5 do 10 GB prędkość maksymalna będzie wynosiła jedynie 3 Mb/s, od 10 do 15 GB transmisja danych spada do 1 Mb/s, a po przekroczeniu 15 GB klient może liczyć na maksymalnie 512 kb/s. Za dodatkową opłatą 5 zł abonent powróci do pełnej prędkości danych. Pakiet internetu kosztuje 9,90 zł miesięcznie, więc ilość transferu w stosunku do ceny, w porównaniu z innymi operatorami, wydaje się być przyzwoita.

Oprócz pojedynczych usług operator przygotował także pakiety łączone:

 • Pakiety: rozmów i wiadomości, pakiet rozmów i internetu oraz pakiet wiadomości i internetu. Wszystkie konfiguracje to koszt 15,90 zł miesięcznie. Dzięki połączeniu pojedynczych pakietów opłata to jedynie 15,90 zł, a nie 19,80 zł.
 • Pakiet 3w1 – co ciekawe połączenie wszystkich pakietów, czyli Rozmów, Wiadomości i Internetu wyniesie klienta 19,90 zł! To oznacza, że operator wprowadza atrakcyjne rabaty na korzystanie z jak największej ilości usług.

W przypadku włączenia na koncie pojedynczych usług, wybór jednego pakietu może okazać się całkiem racjonalny i opłacalny. Natomiast przy wyborze kilku usług warto rozważyć zakup Pakietu 3w1, chociażby ze względu na atrakcyjną i niższą cenę połączonych pakietów.

W każdym z wybranych pakietów klienci otrzymają możliwość skorzystania z darmowego transferu internetu dla aplikacji społecznościowych: Facebook, Frifon, KATZ i Messenger, a także aplikacji WiFi Calling. Darmowy transfer jest niewątpliwym odciążeniem podstawowego pakietu internetu, co będzie ważnym argumentem dla korzystających z popularnych społecznościówek.

Korzystając tylko z wybranych pakietów należy pamiętać, że za pozostałe usługi operator nalicza opłaty w wysokości: 10 gr za minutę połączenia lub wysłanie SMS-a/MMS-a, 4 gr za 1 MB danych.

Heyah na kartę – taryfa Dniówka

Pre-paidowy zawrót głowy, czyli przegląd najlepszych ofert na kartę 17

W ramach aktualnie obowiązującej w Heyah taryfie Dniówka najbardziej promowaną i polecaną przez operatora ofertą jest pakiet nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowanych SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci komórkowych na terenie Polski i w roamingu UE oraz 10 GB internetu (w tym 1,61 GB w roamingu UE). Koszt pakietu to 25 zł na 30 dni. Dodatkowo nowi klienci otrzymają rabat na doładowanie w wysokości 50%, przenoszący numer 100%, a stali klienci skorzystają ze stałego bonusu 50% na doładowanie. Abonenci niekorzystający z pakietów również skorzystają z upustu 50% na wykonywane połączenia i wysyłane SMS-y – pod warunkiem, że doładują konto za minimum 20 zł.

Po wyczerpaniu 10 GB transferu klienci sieci mogą wybrać, za dodatkową opłatą, pakiety 1 GB, 3 GB lub 5 GB w cenach odpowiednio 5, 9 lub 12 zł.

Ponadto, na miłośników Facebooka, Messengera czy WhatsAppa czeka nielimitowany transfer (bez pomniejszania paczki danych z pakietu podstawowego) w cenie 4,99 zł – 30-dniowy pakiet Smart społeczność.

Operator zadbał również o klientów, którzy nie potrzebują całego wachlarza różnorodnych usług:

 • nielimitowane rozmowy na komórki i stacjonarne za 24,99 zł;
 • 30, 60 lub 120 minut do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w cenie, odpowiednio, 5,10 lub 15 zł;
 • 120 lub 600 minut na rozmowy do Heyah i T-Mobile za, odpowiednio, 5 lub 10 zł;
 • Smart plus Internet z transferem 250 MB, 1 GB, 3 GB lub 6 GB, w cenie 6, 10, 20 lub 30 zł;
 • 1000 SMS-ów do wszystkich sieci komórkowych za 10 zł;
 • 1000 SMS-ów do Heyah i T-Mobile za 5 zł.

Dodatkowo, w przypadku nieskorzystania przez klienta z pakietu łączonego, operator oferuje tańsze połączenia do sieci komórkowych i stacjonarnych do wybranych państw  i internet w roamingu UE:

 • Pakiet na połączenia do wybranych państw Unii Europejskiej (Austria, Azory, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Madera, Malta, Martynika, Norwegia, Portugalia, Reunion, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Watykan, Węgry, Włochy, Wyspy Kanaryjskie). Aktywacja pakietu jest bezpłatna, a minuta połączenia to jedyne 59 groszy;
 • Pakiety internetu w roamingu w UE: Travel&Surf UE 50 MB w cenie 2 zł na 24 godziny lub Travel&Surf 200 MB UE za 8 zł na 72 godziny. Pakiety obowiązują na terenie państw UE oraz Albanii, Czarnogóry i Macedonii.

Dla wszystkich abonentów usług na kartę przygotowano atrakcyjne pakiety rozmów międzynarodowych:

 • tańsze połączenia międzynarodowe do takich państw jaku kraina, Rosja, Wietnam, Chiny, Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia, USA, Kanada, Australia. AKtywacja pakietu nic nie kosztuje;
 • wybrane numery na Ukrainę, czyli rozmowy z 3 wybranymi numerami komórkowymi i stacjonarnymi za 35 groszy za minutę. Pakiet na 30 dni to koszt 9 zł plus opłata za każdą minutę rozmowy;
 • nielimitowane rozmowy z wybranymi numerami na Ukrainę to możliwość wyboru 5 numerów z ukraińskiej sieci Vodafone. Opłata miesięczna za każdy z numerów to 10 zł, czyli maksymalnie 50 zł przy wyborze 5 numerów.

Przy skorzystaniu tylko z wybranych pakietów lub braku jakiegokolwiek z nich, obowiązują opłaty cennikowe, tj. 29 groszy za połączenia do wszystkich sieci, 14 groszy za SMS-a i 28 groszy za MMS-a. W cenniku taryfy nie podano informacji o koszcie transferu danych.

Spis treści:

 1. a2 mobile, Folx, Heyah na kartę
 2. lajt mobile #NA KARTĘ, Lyca mobile, Mobile Vikings, nju mobile
 3. Orange na kartę, PLAY, Ja+ na kartę, PLUSH na kartę
 4. Red Bull Mobile na kartę, T-Mobile na kartę, Virgin mobile na kartę, Podsumowanie