Xiaomi aukcja WOŚP 2021 Allegro
źródło: Xiaomi

Niesamowicie hojny zestaw sprzętów Xiaomi na aukcji WOŚP. Aktualna cena to już ponad 13 tys. złotych

Mimo że tegoroczny, 29. finał WOŚP 2021 już za nami, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ciągle gra. I razem z nią gra również Xiaomi, które przekazało na aukcję niezwykle hojny zestaw urządzeń ze swojej oferty, w tym najnowszego flagowca Mi 11.

Niewątpliwie najgłośniejsze są zawsze wielkie finały WOŚP, ale w rzeczywistości Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra i pomaga (oraz zbiera środki od darczyńców) przez cały rok. Można zatem dołożyć coś od siebie w dowolnym momencie, na przykład w formie darowizny na konto bankowe, którą później urząd skarbowy pozwala odliczyć w rocznym zeznaniu podatkowym.

Niesamowicie hojny zestaw sprzętów Xiaomi na aukcji WOŚP 2021

Xiaomi, wspólnie ze sklepem Mi-home.pl, który jest jednym z oficjalnych dystrybutorów urządzeń tej marki w Polsce, przekazali na aukcję WOŚP 2021 w serwisie Allegro niezwykle hojny zestaw sprzętów ze swojej oferty.

W jego skład wchodzą smartfon Mi 10T Pro 8 GB/256 GB, telewizor Mi TV 4S z ekranem o przekątnej 65 cali oraz hulajnoga Mi Electric Scooter Pro 2. Gdyby chcieć je kupić osobno, trzeba by było wydać w sumie prawie 8200 złotych.

A to jeszcze nie koniec, bo Xiaomi dorzuci osobie, która wygra aukcję, również najnowszy, flagowy smartfon Mi 11 oraz elektryczną hulajnogę Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition. Nie znamy jeszcze polskich cen tych urządzeń, natomiast poza Chinami mają one wynosić – odpowiednio – od 749 euro i 799 euro. Przy obecnym kursie euro jest to równowartość – kolejno – około 3380 złotych i 3600 złotych, co w sumie daje blisko 7000 złotych.

Xiaomi aukcja WOŚP 2021 Allegro
źródło: Xiaomi

Przekazane przez Xiaomi na aukcję WOŚP 2021 urządzenia mają zatem łączną wartość ponad 15000 złotych! Trzeba przyznać, że producent ma gest, ale zapewne liczy, że zostaną one wylicytowane za jeszcze wyższą kwotę. Aktualnie, w momencie pisania tego artykułu, na liczniku jest 13100 złotych, a więc mniej niż trzeba by było wydać, żeby kupić wszystkie sprzęty osobno.

Należy jednak pamiętać, że tym razem cel jest szczytny, ponieważ dochód z aukcji urządzeń Xiaomi nie trafi do kieszeni producenta, tylko na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która podczas 29. finału zbiera pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Aukcję można śledzić (i wesprzeć) w serwisie Allegro. Ponadto pod adresem aukcje.wosp.org.pl dostępne są też inne licytacje (na jednej można wygrać nawet Ferrari F430 F1, a na innej Replikę Fiata 126p). Wszystkie zakończą się 14 lutego 2021 roku.