elektryczna hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter Pro (fot. Xiaomi Polska)

Polska premiera Xiaomi Mi Electric Scooter Pro. Cena? 2199 złotych

Xiaomi słynie w Polsce przede wszystkim ze smartfonów o niezwykle korzystnym stosunku ceny do oferowanych możliwości, jednak marka ma w swojej ofercie również szereg innych urządzeń, na przykład elektryczne hulajnogi. Dziś w Warszawie miała miejsce polska premiera Xiaomi Mi Electric Scooter Pro. Co warto zaznaczyć, Polska jest pierwszym krajem po Chinach, w którym zapowiedziano ten produkt.

Nie jest to pierwsza elektryczna hulajnoga Xiaomi, która będzie dostępna w naszym kraju. Od ponad roku w sprzedaży jest bowiem Mi Electric Scooter. Charakteryzuje się ona m.in. zasięgiem 30 kilometrów, maksymalną prędkością na poziomie 25 km/h, podwójnym układem hamulcowym, możliwością złożenia w zaledwie 3 sekundy oraz wagą 12,5 kg. Użytkownik może zarządzać ustawieniami urządzenia za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfon. Producent poinformował, że na całym świecie sprzedał już ponad 560 tysięcy sztuk.

fot. Xiaomi Polska

Dziś w Warszawie miała natomiast miejsce premiera Xiaomi Mi Electric Scooter Pro. Pod niektórymi względami jest ona podobna do swojego pierwowzoru, ponieważ również ma 8,5-calowe opony, waży 12,5 kg i osiąga maksymalnie prędkość 25 km/h. Największą różnicą jest jednak zasięg, bowiem wersja z dopiskiem „Pro” może na pojedynczym ładowaniu przejechać aż 45 kilometrów, czyli o 50% więcej. Producent deklaruje też, że ma ona również „jeszcze lepsze przyspieszenie, co daje niesamowitą radość z jazdy”.

Hulajnogę Xiaomi Mi Electric Scooter Pro dodatkowo wyposażono również w kolorowy ekran, na którym wyświetlane są m.in. informacje o prędkości, trybie jazdy i stanie naładowania baterii oraz podwójny system zabezpieczeń, aczkolwiek na temat tego ostatniego nie padły żadne szczegóły podczas oficjalnej prezentacji urządzenia. Xiaomi naturalnie zastosowało także szereg zabezpieczeń, m.in. przed zwarciem, przeładowaniem, nadmiernym rozładowaniem i przegrzaniem, aby sprzęt był w pełni bezpieczny dla użytkownika.

Cenę hulajnogi elektrycznej Xiaomi Mi Electric Scooter Pro ustalono na 2199 złotych. Dla porównania, Mi Electric Scooter kosztuje 1799 złotych. Producent podczas prezentacji nie podał informacji na temat dostępności nowego modelu w sprzedaży w Polsce, ale zapewne poinformuje, kiedy urządzenie trafi na sklepowe półki.

elektryczna hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter Pro – cena (fot. Xiaomi Polska)

Źródło: Xiaomi Polska, Xiaomi