Atak akcesoriów Samsunga – nadchodzą zegarki Galaxy Watch 4 i Active 4, a także słuchawki Galaxy Buds 2

Umiarkowanie zgodne raporty różnych informatorów każą sądzić, że wkrótce czekają nas premiery zegarków Galaxy Watch 4, Galaxy Watch Active 4 i słuchawek Galaxy Buds 2. A może nawet wszystkich tych rzeczy naraz.

Nowe smartwatche Samsunga

Koreańczycy najwyraźniej doszli do wniosku, że najwyższy czas zaktualizować nieco ofertę urządzeń noszonych. Wśród nowości, które już niebawem powinny trafić do portfolio Samsunga, wymienia się zegarki Galaxy Watch 4 oraz Galaxy Watch Active 4. Niektórzy pasjonaci znaleźli się w posiadaniu informacji dotyczących rozmiarów tych urządzeń. I tak:

  • Samsung Galaxy Watch 4 będzie dostępny w rozmiarach 42 mm i 46 mm,
  • Samsung Galaxy Watch Active 4 będzie dostępny w rozmiarach 40 mm i 42 mm.

Oznacza to mniej więcej tyle, że wymiary spodziewanych smartwatchy ulegną pewnym nieznacznym zmianom względem aktualnych generacji zegarków – największa różnica widoczna będzie między Galaxy Watch Active 3 w opcji 44 mm a jego następcą, ze średnicą 42 mm. Byłoby to jednak mocno dziwne, gdyby gabaryt większego modelu zbliżył się tak mocno do wersji podstawowej. Trzeba zatem poczekać, aż te informacje się potwierdzą.

To, co nas chyba najbardziej interesuje to to, które z powyższych modeli zyskają system Wear OS zamiast Tizena. Przerzucenie się Samsunga na inne oprogramowanie główne, po tylu latach polegania na własnym systemie, będzie ciekawe do zaobserwowania.

Słuchawki Galaxy Buds Live i zegarek Galaxy Watch 3

Słuchawki Galaxy Buds 2 kolorowe jak nigdy

Samsung przymierza się do premiery dwóch składanych smartfonów – Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3. Swego rodzaju dobrem komplementarnym będą dla nich słuchawki Galaxy Buds 2. Jak podają informatorzy, powinny być dostępne we wszystkich wersjach kolorystycznych wspomnianych urządzeń, a to sprawia, że wybór będzie nadzwyczaj duży. Będzie można zaopatrzyć się w edycję czarną, zieloną czy jasnofioletową, z potencjałem na jeszcze inne odmiany.

Samsung Galaxy Buds

Koreańczycy zapewne będą chcieli utrzymać wrażenie, jakoby słuchawki Galaxy Buds 2 były wręcz stworzone dla nowych smartfonów, by zwiększyć sprzedaż akcesoriów. Brzmi to jak całkiem niezły sposób na nakręcenie popytu.

Dokładna data premiery zegarków, smartfonów i słuchawek Samsunga wciąż nie są znane. Mało prawdopodobne, by wszystkie pojawiły się na jednej imprezie, ale całkiem możliwe, że Galaxy Buds 2 będą towarzyszyć prezentacji składanych urządzeń w którymś z tygodni lipca.