Samsung Galaxy Buds (fot. własne)

Samsung pracuje nad słuchawkami Galaxy Buds 2

Kończący się już rok upłynął nam niemalże pod znakiem słuchawek typu true wireless – właściwie wszyscy producenci uzupełnili swoje portfolio o sprzęt tego typu, jeśli nie mieli takiego dotychczas. Nie inaczej było z Samsungiem, który wypuścił na rynek bardzo udane Galaxy Buds. Można się było spodziewać, że producent planuje prędzej czy później pokazać ich następcę – wygląda na to, że mamy pierwszy dowód na to, że prace Galaxy Buds 2 (lub Galaxy Buds (2020)) rzeczywiście trwają.

Samsung Galaxy Buds to oczywiście niepierwsze słuchawki typu true wireless, jakie wypuścił na rynek ten producent, bo wszystkim osobom uważnie śledzącym ten rynek na pewno wiele mówi chociażby nazwa Gear IconX (2018). Pokusiłbym się jednak o stwierdzenie, że to właśnie tegoroczny model dobrze przyjął się na rynku i na stałe wkupił w galaktyczną linię. Żal byłoby zostawić to bez żadnej kontynuacji, więc Samsung pracuje już nad następnym modelem.

Reklama

Galaxy Buds 2 czy może Galaxy Buds (2020)?

Galaxy Buds 2, Galaxy Buds (2020), Galaxy Buds Pro – bez znaczenia, jak je aktualnie określimy, bo na ten moment i tak nie wiemy, jak Samsung zdecyduje się nazwać swoje bezprzewodowe słuchawki. Jednak ekipie z SamMobile udało się znaleźć dowody na istnienie urządzenia tego producenta o oznaczeniu modelowym SM-R175. Wydawać by się mogło, że to nic nie mówi, ale skoro Galaxy Buds oznaczone są jako SM-R170, to nie mamy właściwie żadnych wątpliwości.

Jak donosi portal źródłowy, Galaxy Buds 2 zostaną zaprezentowane w czterech kolorach – czarnym, białym, niebieskim i różowym. Zdaje się, że srebrny będący niejako uzupełnieniem Aura Glow Samsunga Galaxy Note 10 zostanie zastąpiony właśnie niebieskim, a nieco żywszy żółty znany z Samsunga Galaxy S10e – różowym. Kto wie, być może właśnie takich kolorów powinniśmy spodziewać się wśród nowych przedstawicieli galaktycznej rodziny?

Galaxy Buds 2 są aktualnie wyposażone w 8 GB pamięci wewnętrznej, ale najprawdopodobniej dla użytkownika nie pozostanie ani megabajt i słuchawek nie będzie można używać bez połączenia z telefonem. Na etapie rozwoju doniesienia mówiły o tym, że Galaxy Buds również mają pamięć wewnętrzną o tej pojemności, zatem spodziewamy się analogicznej sytuacji.

Poprzeczka jest postawiona wysoko

Kilka minionych miesięcy obfitowało w słuchawki true wireless zapowiadających się na mocnych zawodników. Mam tu na myśli przede wszystkim wyposażone w ANC, dokanałowe AirPods Pro, ale nie sposób zapomnieć o dousznych, acz również wzbogaconych o redukcję szumów, Huawei Freebuds 3. Skorzystam tylko z okazji żeby wspomnieć, że recenzja tych drugich powinna wkrótce ukazać się na łamach Tabletowo.

Kiedy?

Najbardziej prawdopodobne jest to, że Galaxy Buds 2 zostaną zaprezentowane wraz z Samsungiem Galaxy S11, czyli mniej więcej w lutym przyszłego roku. Nie mamy jednak na ten temat żadnych potwierdzonych informacji – to tylko spekulacje oparte na tym, że model pierwotny został zaprezentowany wraz z linią S10, a na przykładzie Galaxy Watch Active 2 widzimy, że koreański producent czasem nie ociąga się z premierą aż tak długo.

źródło: SamMobile
grafika: recenzja Galaxy Buds