Absolutnie przełomowa nowość w Sklepie Play. Zmieni ona w Waszym życiu wszystko ;)

Google to taka trochę firma-parabola. Czasem ich rozwiązania przechodzą w zasadzie bez większego echa, a innym razem wywracają do góry nogami cały rynek mobilny. Mimo tego, że bardzo chciałbym się mylić, to nie wydaje mi się, aby nowa funkcjonalność, o której opowiem Wam w tym newsie nieco szerzej, mogła diametralnie zmienić czyjeś życie.

Informacja jest raczej skierowana do deweloperów, jednak – w ostatecznym rozrachunku – każdy z użytkowników Andoida będzie miał szansę doświadczyć tej nowości w Sklepie Play na własnej skórze. Historia ma swój początek w marcu, kiedy to firma zdecydowała się wprowadzić zaokrąglone rogi ikon w swoim sklepie z aplikacjami. Teraz, po trwającej kilka dłuższych chwil przerwie, osoby posiadające konto dewelopera mogą już skorzystać z nowego kształtu ikon.

Reklama

Część specyfikacji Google Pixel 3a i Pixel 3a XL właśnie została potwierdzona

Warto zauważyć, że zmiana jest niby dobrowolna, jednak w praktyce dostajemy raczej dość nieduży wybór, któremu bliżej do słowa „odroczenie”. Nowy wygląd ikon stanie się obowiązkowy od 24 czerwca. Po tym czasie, bez względu na to, czy mówimy o Sklepie Play czy sklepie z rozszerzeniami dla przeglądarki Chrome. Wiadomo też, że „odświeżony wygląd” będzie obowiązywał nie tylko dla smartfonów i tabletów z Androidem, ale i dla Chromebooków.

Fot za: 9to5Google

Po kilku ostatnich newsach ze świata Google, które przynosiły wiele ciekawych nowości, na czele z ciemnym motywem, szczegółami związanymi z budżetowymi Pixelami oraz integracją Asystenta z przeglądarką Chrome, przyszedł czas na nieco luźniejszy temat. Przepraszam Was za sensacyjny tytuł, jednak jestem przekonany o tym, że czytelnicy Tabletowo wyłapali zawartą w nim ironię, którą pozwoliłem sobie zaakcentować uśmieszkiem. Pozostaje mieć nadzieję, że z każdym kolejnym dniem, który zbliża nas do Google I/O, w sieci nie zabraknie informacji o nowościach, które mają na nasze życie zdecydowanie większy wpływ.

źródło: 9to5Google