Google Pixel 3 Lite i Google Pixel 3 XL Lite (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

Część specyfikacji Google Pixel 3a i Pixel 3a XL właśnie została potwierdzona

Już od ponad czterech miesięcy mówi się, że Google przygotowuje bardziej przystępne cenowo wersje Pixela 3 i 3 XL. Sądząc po ilości przecieków, ich premiera zbliża się nieuchronnie. Jeszcze przed oficjalnym debiutem smartfonów potwierdzona została część ich specyfikacji.

Należy zacząć od tego, że nadchodzące urządzenia nie będą miały dopisku „Lite” w nazwie. W kodzie bety Androida Q odkryto informację, że mniejszy z modeli zadebiutuje na rynku jako Pixel 3a, natomiast większy pod nazwą Pixel 3a XL. Na razie nie wiadomo, czy literka „a” coś tutaj oznacza, czy Google po prostu wzięło pierwszą z brzegu.

Reklama

Serwisowi 9to5Google udało się nieoficjalnie potwierdzić, że Google Pixel 3a zostanie wyposażony w 5,6-calowy wyświetlacz OLED o proporcjach 18,5:9 i rozdzielczości Full HD+ 2280×1080 pikseli, ośmiordzeniowy (8x Kryo 360; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 670 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 616, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej oraz pojedynczy aparat 12 Mpix na tyle i pojedynczą kamerkę 8 Mpix na przodzie. Całość ma zasilać akumulator o pojemności 3000 mAh (ładowanie przez USB-C).

Google Pixel 3a (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

W tym miejscu warto przypomnieć, że według dotychczasowych przecieków, Google Pixel 3a miał mieć ekran LCD i tylko 32 GB pamięci wbudowanej. Najnowsze doniesienia z pewnością ucieszą więc osoby, które zamierzają kupić ten smartfon. Tym bardziej, że ma on też oferować 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Z drugiej strony, chociaż Pixel 3a i Pixel 3a XL mają mieć identyczny aparat jak Pixel 3 i 3 XL, to według informacji serwisu źródłowego nie będzie on w stanie zapewnić takich samych efektów, jak kamera w droższych pierwowzorach. Nadchodzące nowości odziedziczą po nich natomiast wrażliwe na ściskanie ramki, wsparcie dla e-SIM i chip Titan M odpowiedzialny za bezpieczeństwo.

Serwis źródłowy informuje też, że Pixel 3a XL również zaoferuje 64 GB pamięci wbudowanej, a do tego także 6-calowy wyświetlacz. Oba modele mają być dostępne w białej (Clearly White) i czarnej (Just Black) wersji kolorystycznej, aczkolwiek Google podobno szykuje jeszcze jedną, jednak na razie nic na jej temat nie wiadomo.

Google Pixel 3a XL (fot. @OnLeaks @91Mobiles)

Mniejszy ze smartfonów ma mieć wymiary 151,3×70,1×8,2 mm, natomiast większy 160×76,1×8,2 mm. W obu przypadkach ten ostatni „urośnie” do 9 mm, jeśli weźmiemy pod uwagę wystający ponad bryłę obudowy aparat główny na panelu tylnym.

Na razie nie wiadomo, kiedy koncern z Mountain View oficjalnie zaprezentuje Pixela 3a i 3a XL, ale według niedawnych doniesień smartfony mają trafić do sprzedaży w amerykańskiej sieci Verizon „wczesną wiosną”.

Źródło: xda-developers, 9to5Google