Wiele gier na PlayStation 4 Pro wygląda po prostu lepiej, pod warunkiem jeśli otrzymały odpowiednie wsparcie deweloperów
Wiele gier na PlayStation 4 Pro wygląda po prostu lepiej, pod warunkiem jeśli otrzymały odpowiednie wsparcie deweloperów

To już koniec. Sony kończy produkcję praktycznie wszystkich modeli PlayStation 4

Zaprzestanie produkcji konsol zeszłej generacji, po premierze nowej, nie jest niczym nowym. Mało kto się chyba jednak spodziewał, że Sony przystąpi do wygaszania produkcji PlayStation 4 tak szybko. Z drugiej strony, patrząc na nadal utrudnioną dostępność PS5, nie powinno to przesadnie dziwić.

Sony kończy produkcję PlayStation 4 Pro

Pogłoski o zakończeniu produkcji niektórych modeli PlayStation 4 krążyły w sieci już od kilku dni. Teraz plotka stała się faktem – Sony kończy produkcję PlayStation 4 Pro i większości pozostałych modeli Slim. Powód raczej jest oczywisty – firma chce w pełni skupić się na produkcji nowej konsoli, której dostępność nadal jest mocno utrudniona.

PlayStation 4 Pro The Last of Us Part II
PlayStation 4 Pro doczekało się kilku specjalnych edycji konsoli. Moim faworytem pozostaje minimalistyczny model inspirowany grą The Last of Us Part II.

No może nie do końca skupić się w pełni, bo w produkcji nadal pozostaje jeszcze jeden model PS4 – PlayStation 4 Jet Black o pojemności 500 GB. Decyzja ta mnie nie dziwi, bo samo Sony podkreślało, że nadal będzie wspierać swoją konsolę zeszłej generacji jeszcze przez kolejnych parę lat. Na PS4 zagramy między innymi w zapowiedziane Horizon Forbidden West, które zadebiutuje prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

PlayStation 5 nadal z utrudnioną dostępnością

Problemy z zakupem PlayStation 5 stały się już w sieci memem. Sony niestety nie było w stanie zapewnić wystarczającej liczby sztuk konsol nowej generacji, przez co wielu graczy zostało bez swojej PS5. Zawiniła tu produkcja, która została mocno spowolniona między innymi przez światową pandemię koronawirusa.

PlayStation 5
A czy Wam udało się kupić swoje PlayStation 5?

Trzymam więc kciuki, żeby zakończenie produkcji PlayStation 4 Pro i częściowe zakończenie produkcji podstawowego PlayStation 4 pomogły „nadgonić” produkcję PlayStation 5. Tym bardziej że ostatnio firma podzieliła się całkiem ambitnymi planami na 2021 rok. Mam nadzieję, że te się spełnią i w końcu każdy zainteresowany zdoła kupić swój egzemplarz konsoli.