(fot. Tabletowo.pl)

Żabka uruchomi płatności mobilne Żappka Pay. Nie mogę się doczekać

Żabka słynie z tego, że można ją spotkać niemal na każdym rogu, a do tego najczęściej jest czynna znacznie dłużej niż inne sklepy w pobliżu. Sieć idzie jednak też z duchem czasu i wdraża kolejne innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają na oczekiwania zaprzyjaźnionych z nowymi technologiami klientów. Już wkrótce będą oni mogli przetestować kolejną nowość – płatności mobilne Żappka Pay.

Aplikacja o nazwie żappka została udostępniona pod koniec lutego 2019 roku i od razu stała się hitem – w pierwszym miesiącu po zakończeniu pilotażu mogła się pochwalić ponad milionem użytkowników.

Reklama

Przyznaję, że na początku podchodziłem do niej raczej sceptycznie, ale z ciekawości zapisałem się na listę oczekujących, aby móc ją jak najszybciej przetestować. Dość szybko korzystanie z niej weszło mi jednak w nawyk, ponieważ przynosi realne korzyści – użytkownicy mogą nie tylko liczyć na specjalne oferty promocyjne, ale przy każdych zakupach zbierają punkty (tzw. żappsy), które później można wymienić na przykład na hot-doga lub kawę (każda wydana złotówka przeliczana jest na 4 żappsy, aczkolwiek nie wszystkie zakupy się liczą – wyłączone są m.in. papierosy i alkohol).

Korzystanie z aplikacji żappka ma jeszcze jeden plus – dzięki powiadomieniom można szybko dowiedzieć się o nowościach w Żabce. Na przykład jakiś czas temu do oferty wszedł bezmięsny hot-dog (Jadwiga I Bezmięsna), a teraz również cheeseburgery Marc Chees’e i José Jalapeño (oba aktualnie za 4,99 zł).

Wciąż też można przekazywać swoje żappsy (od 50 do nawet 4000) na walkę z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Wymień żappsy na pieniądze dla szpitali – każdy może przyłączyć się do akcji #razemWiecej

Płatności mobilne w aplikacji żappka

Jak informuje portalspożywczy.pl, Tomasz Blicharski, wiceprezes zarządu Żabka Polska, podczas EECOnline zdradził, że w ciągu dwóch tygodni użytkownicy aplikacji żappka będą mogli przetestować nową usługę płatniczą o nazwie Żappka Pay. Niestety, nie ujawnił żadnych szczegółów na jej temat, a jedynie poinformował, że zespół dziesięciu osób nieustannie pracuje nad nowymi rozwiązaniami w tym programie.

Można się jednak spodziewać, że płatności mobilne zostaną wdrożone podobnie do Lidl Pay – użytkownicy będą mogli dodać do aplikacji swoją kartę płatniczą i przy zakupach od razu zebrać punkty, skorzystać z ewentualnych rabatów oraz zapłacić za wszystkie produkty.

Ja już nie mogę się doczekać, ponieważ już przy okazji korzystania z Lidl Pay przekonałem się, że to szalenie wygodne, jeszcze wygodniejsze niż Google Pay. Oby Żabka zrobiła to przynajmniej tak samo dobrze.

Źródło: portalspożywczy.pl