Wymień żappsy na pieniądze dla szpitali – każdy może przyłączyć się do akcji #razemWiecej

Do akcji wsparcia walki z koronawirusem SARS-CoV-2 przyłączyło się już naprawdę sporo różnych przedsiębiorstw i chętnych do pomocy wciąż przybywa. Sieć sklepów Żabka przygotowała świetną akcję, dzięki której również i my będziemy mogli przyczynić się do zniwelowania skutków epidemii.

Reklama

Pomoc, która kosztuje tylko kilka kliknięć

Aby wesprzeć polskie szpitale w walce z chorobą COVID-19 musimy jedynie pobrać aplikację Żappka i za pomocą specjalnych punktów zdobywanych za zakupy w sklepach z tej sieci wykupić interesującą nas opcję wsparcia. Żabka dodatkowo podwoi wybraną przez nas kwotę i przekaże ją lokalnym szpitalom zakaźnym.

Warto wspomnieć, że aby pomóc nie musicie wydawać ani grosza. Za samo założenie konta w aplikacji otrzymujemy 150 żappsów, które są równowartością 1,5 złotówki, czyli na konto szpitali zakaźnych wpłyną okrągłe 3 złote. To nic nas nie kosztuje, a taka pozornie niewielka pomoc może się okazać przeważająca w walce z groźnym wirusem.

Na czas akcji przygotowano pięć różnych pod względem kosztu w punktach opcji wsparcia:

  • 50 żappsów (1 zł dla szpitali),
  • 100 żappsów (2 zł dla szpitali),
  • 400 żappsów (10 zł dla szpitali),
  • 1000 żappsów (24 zł dla szpitali),
  • 4000 żappsów (100 zł dla szpitali).

Każdy kupon możemy wykorzystać wielokrotnie i nie są one w żaden sposób limitowane. Moim zdaniem warto wesprzeć tę inicjatywę tym bardziej, że taka pomoc nie kosztuje absolutnie nic, poza kilkoma minutami naszego czasu.

Jeden z wariantów wsparcia akcji

Żabka pomoże szpitalom nie tylko poprzez własną aplikację

Poza przygotowaniem akcji #razemWiecej sieć sklepów z zielonym płazem w logo wspomogła walkę z koronawirusem w bardziej bezpośredni sposób. Przekazano kwotę łącznie ponad 4,5 miliona złotych dla instytucji najbardziej zaangażowanych w zwalczanie skutków i redukowaniu szkód wyrządzonych przez epidemię. Poza tym właściciele sieci ufundowali około 5000 testów w kierunku SARS-CoV-2, które zostaną wykonane w warszawskim laboratorium.

Odbiorcami pomocy od Żabki są również sami pracownicy szpitali, którzy są bezpłatnie zaopatrywani w świeże jedzenie i napoje. W tym przypadku wspierającymi są franczyzobiorcy sieci Żabka, którzy zdecydowali się pomóc potrzebującemu personelowi medycznemu.

Akcja #razemWiecej trwa do 30 kwietnia 2020 roku. Aplikacja Żappka dostępna jest na telefony z systemami Android i iOS.

Google Classroom najpopularniejszą aplikacją edukacyjną na Androidzie i iOS

Źródło: Żabka