Poczta Polska Pocztex (fot. Piotr Waniorek/zelaznastudio.pl)

Żabka dołącza do sklepów, w których można nadać paczki Poczty Polskiej

Już od dawna możemy odbierać przesyłki pocztowe w sklepach Żabka w naszej okolicy. Teraz będzie dało się także z nich nadawać paczki.

Poczta Polska zacieśnia współpracę z Żabkami

Poczta Polska oraz popularna w naszym kraju sieć handlowa oferują już od jakiegoś czasu możliwość odbierania w Żabkach przesyłek nadanych na adres konkretnego sklepu. Teraz współpraca ta została rozszerzona o kolejną usługę – nadawania paczek Pocztex w tych samych miejscach.

Żabka i Pocztex jeszcze bliżej
(fot. Poczta Polska)

Początkowo możliwość taką mieli jedynie sprzedający na Vinted.pl. Poczta Polska postanowiła pójść za ciosem i umożliwić taką opcję wszystkim swoim klientom. W ten sposób Poczta zyskała 8900 nowych punktów nadań.

Najbardziej wygodnym aspektem takiego rozwiązania jest ten związany z godzinami otwarcia Żabek. Placówki Poczty Polskiej mają bardziej „urzędowe” godziny pracy, podczas gdy osiedlowe zielone sklepiki z płazem w nazwie zwykle działają od poniedziałku do soboty, także we wczesnych godzinach porannych oraz naprawdę późnymi wieczorami, a czasem i w niedzielę.

Będzie dalszy rozwój usług paczkowych w Żabkach

Jak wskazuje Poczta Polska, umowa z Żabką „zakłada dalsze poszerzanie współpracy w zakresie obsługi przesyłek kurierskich klientów biznesowych oraz detalicznych. Jednym z już wprowadzonych udogodnień jest także możliwość zwrotu zakupionego towaru w sklepach tej sieci”.

Trzeba więc założyć, że Żabki będą teraz pełnić jeszcze więcej funkcji. Wychodząc z domu, nadamy przesyłkę praktycznie spod bloku, nawet bez obligatoryjnej wycieczki do maszyny paczkowej czy placówki pocztowej.