XPG ALPHA VAULT
źródło: ADATA

Tego jeszcze nie grali – ADATA wypuści myszkę z dyskiem SSD

Na rynku sprzętu jest dostępna masa przeróżnych myszek komputerowych. Wydawałoby się, że w tym aspekcie nie można wprowadzić większych zmian, ponieważ większość urządzeń jest kopią innych – pod względem budowy czy funkcji. Jak się okazuje, ADATA ma w planach wprowadzić czegoś, czego jeszcze nie było. Co powiecie na myszkę XPG Vault, która została wyposażona… w dysk SSD?

ADATA XPG Vault – myszka z wbudowanym dyskiem SSD

Wielkimi krokami zbliżają się coroczne targi CES, w ramach których producenci wszelakiej maści sprzętu komputerowego mogą zabłysnąć przed całym światem. ADATA jest jedną z firm, która na pewno weźmie udział w wydarzeniu i co najciekawsze, poza standardowymi produktami powinna już oficjalnie wprowadzić bardzo ciekawą mysz, która jak na razie jest tylko konceptem.

XPG Vault to pierwsza myszka gamingowa, która ma na pokładzie zintegrowany dysk półprzewodnikowy SSD. Obecne prototypy cechują się maksymalną pojemnością 1 TB, a układ jest w stanie zapewnić przepustowość na poziomie 985 MB/s. To niemalże dwukrotna wartość standardowego SSD 2,5 cala wykorzystującego standard SATA III 6 Gb/s. Aby zapewnić tak wysokie transfery, producent musiał zastosować tu złącze USB-C (najpewniej w wersji 3.2 2. generacji).

Dysk najprawdopodobniej jest produkcji ADATA, czyli marki-matki, natomiast nie mamy informacji na temat sensora zaimplementowanego w środku myszki czy jej osiągów. Dodatkowa funkcja na pewno znalazłaby wielu zwolenników – szczególnie dla uczestników LAN party, a także użytkowników, którzy testują różne laptopy, czy konfiguracje komputerów – przenoszenie plików stałoby się prostsze, szybsze.

Mysz XPG Vault na pewno pozwoliłaby zaoszczędzić czas i przede wszystkim miejsce, ponieważ dodatkowy dysk zewnętrzny też trzeba gdzieś podpiąć. Na targach CEW dowiemy się zapewne, kiedy możemy liczyć na sklepową premierę nietypowego akcesorium.