smartfon uwaga wykrzyknik alert
fot. Pexels

Samsung ostrzega przed tym sklepem

Klienci coraz chętniej kupują przez internet. W sieci roi się od sklepów, które kuszą atrakcyjnymi cenami, często niższymi niż w tych stacjonarnych. Samsung stanowczo odcina się jednak od tego, mimo że udaje on autoryzowany.

Samsung ostrzega przed tym sklepem

Producentom zależy na tym, aby sprzedawać swoje produkty w możliwie największej liczbie miejsc, czy to online, czy stacjonarnie. Nie wszystkie sklepy są jednak autoryzowanymi dystrybutorami urządzeń danej marki. I tak właśnie jest w tym przypadku.

Rzecznik Samsung Polska, Olaf Krynicki, przekazał informację o nowym sklepie, który znajduje się w sieci pod adresem samsungpoland.com.pl. Tytułuje się on jako „Autoryzowany Dealer Samsunga”, jednak w rzeczywistości nie jest to oficjalny czy autoryzowany sklep południowokoreańskiego producenta.

Olaf Krynicki jednocześnie przestrzega przed robieniem jakichkolwiek zakupów w tym sklepie, mimo że ceny kuszą – na przykład Galaxy Z Fold 3 5G wymieniony jest tam w cenie 5599 złotych, Galaxy Z Flip 3 5G za 3999,99 złotych, Galaxy S21+ za 3199 złotych, a Galaxy S20 FE za 1499 złotych. To znacznie niższe ceny niż w oficjalnej polskiej dystrybucji – wiele osób mogą one skłonić do zakupu.

samsungpoland.com.pl to nie jest oficjalny autoryzowany sklep Samsunga
To nie jest ani oficjalny, ani autoryzowany sklep Samsunga (fot. Tabletowo.pl)

Co więcej, sklep kusi dodatkowym kodem rabatowym, który obniża cenę zakupionego urządzenia aż o 20%. Jak jednak zostało już zaznaczone, nie jest to oficjalny sklep Samsunga, a na dodatek rzecznik polskiego oddziału producenta przestrzega przed robieniem w nim jakichkolwiek zakupów.

Należy pamiętać, że najbezpieczniejszym miejscem, w którym można kupić elektronikę, są oficjalni, autoryzowani dystrybutorzy, czyli na przykład znane, renomowane sklepy z elektroniką czy operatorzy. Kupując u nich, klient ma pewność, że nabywa urządzenie z wiarygodnego źródła i w przypadku jakichkolwiek problemów z nim otrzyma wsparcie.

Olaf Krynicki zgłosił już podejrzany sklep do CERT, lecz nadal jest on dostępny w sieci. Wiedzcie jednak, że nie jest to autoryzowany sklep producenta, mimo że takim się nazywa. Urządzenia marki możecie kupić m.in. na oficjalnej stronie firmy, a także w sklepie Media Expert.