smartwatch Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch - "prawdziwy smartwatch, a nie uzupełnienie smartfona" (fot. Xiaomi)

Xiaomi Watch – aktualizacja wyprzedzi europejską premierę. Co wniesie?

Od premiery smart-zegarka Xiaomi Watch upłynęło niewiele czasu, jednak jego producent już zdążył zapowiedzieć pierwszą aktualizację oprogramowania. Dzięki niej urządzenie zostanie pozbawione kilku bolączek wieku dziecięcego.

Xiaomi Watch jest zegarkiem, który ze względu na niewygórowaną cenę i spore możliwości ma wszelkie predyspozycje ku temu, by poważnie zamieszać na rynku wearables. Nieprzypadkowo wyglądem mocno nawiązuje do obecnego lidera – Apple Watch. Oferując tańszą alternatywę, Xiaomi próbuje powalczyć również o posiadaczy urządzeń z systemem iOS. To dla nich, w pierwszej kolejności, dedykowana jest nowa aktualizacja.

Reklama

Potwierdzone: Xiaomi Mi Watch będzie dostępny w Europie. Wiemy, kiedy

Mimo że oficjalna sprzedaż pierwszego zegarka pod główną marką Xiaomi, na terenie Europy, jeszcze się nie rozpoczęła, potencjalni nabywcy powinni zwrócić uwagę na to, że producent niemal od razu zabrał się do usprawniania urządzenia, które trafi do rąk konsumentów w ciągu najbliższych kilku tygodni.

smartwatch Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch (fot. Xiaomi)

Dystrybucja nowego oprogramowania rozpocznie się już 3 grudnia. Zgodnie z zapowiedzią Xiaomi, zmiany obejmą, przede wszystkim, następujące aspekty:

  • poprawa komunikacji z telefonami wyposażonymi w system iOS;
  • wyeliminowanie błędu powodującego zawieszanie się zegarka podczas parowania z urządzeniem współpracującym;
  • preferowane połączenie WiFi podczas pobierania nowych tarcz i aplikacji ze sklepu;
  • rozwiązanie problemu otrzymywania powiadomień z aplikacji, w których zostały one wyłączone;
  • udostępnienie poradnika, w jaki sposób zmienić domyślną metodę wprowadzania na inną niż Sogou;
  • rozwiązanie problemu braku automatycznego odświeżania danych meteorologicznych;

smartwatch Xiaomi Mi Watch

Z udostępnionego changelogu wynika, że lista błędów, które obecnie występują w oprogramowaniu Xiaomi Watch jest naprawdę spora, a niektóre z nich potrafią odczuwalnie naprzykrzać się użytkownikom. Po raz kolejny powtarza się sytuacja, w której urządzenie chińskiego producenta trafia na rynek z oprogramowaniem, nad którym prace nie zostały doprowadzone chociażby do miejsca, w którym można byłoby uznać je za w pełni stabilne. Taka, ukierunkowana na maksymalizację zysków postawa, z pewnością smuci miłośników marki. Cieszy jednak fakt, że producent rozumie zaistniałą sytuację i podejmuje kroki, by wszelkie niedogodności wynikające z użytkowania sprzętu niedługo po jego oficjalnej zapowiedzi, zostały jak najszybciej wyeliminowane.

Korzystając z okazji producent poprosił użytkowników, by chętnie zgłaszali błędy, które pojawiają się w ich smart-zegarkach. Wsparcie społeczności jest dla Xiaomi niezwykle istotne, a współudział klientów pomaga w szybszej eliminacji błędów. Nam nie pozostaje nic innego, jak tylko przekazać prośbę wszystkim czytającym nas nabywcom Xiaomi Watch.

Źródło: ithome.com via XiaomiToday