Samsung pomoże Oppo i Xiaomi wypuścić na rynek składany smartfon. I może na tym skorzystać

Składany smartfon będzie czymś naprawdę nowym i innowacyjnym. Wszystko wskazuje na to, że Samsung jako pierwszy wypuści na rynek taki sprzęt, lecz właśnie okazuje się, że nie chce być jedynym, bowiem podobno pomoże to zrobić również konkurentom, a dokładniej Oppo i Xiaomi.

Reklama

Zazwyczaj jest tak, że jeśli jakiś producent wymyśli nowe rozwiązanie, zachowuje je dla siebie i ani myśli podzielić się nim z konkurencją. Samsung w przeszłości udostępnił jednak rywalom na przykład obustronnie zakrzywione ekrany – wykorzystało je swego czasu Vivo w modelach Xplay 5 i Xplay 6, aczkolwiek konsekwentnie i na coraz większą skalę wykorzystują je tylko Koreańczycy.

Najnowsze doniesienia sugerują, że sytuacja się powtórzy w przypadku elastycznych wyświetlaczy OLED, przeznaczonych do składanych smartfonów. Dlaczego Samsung miałby zdecydować się na taki krok? Pierwszą myślą naturalnie wydaje się chęć zarobku, lecz według informacji, do jakich dotarł południowokoreański serwis ETNews, Koreańczycy kierują się zupełnie innymi powodami.

Bo chociaż składany smartfon w wydaniu komercyjnym będzie czymś naprawdę nowym i innowacyjnym, to Samsung nie chce już na starcie zagarnąć dla siebie całego segmentu, który de facto sam stworzy. Koreańczycy chcą bowiem, żeby szybko się rozwinął, aby – tak wnioskuję – nie pozostał tylko ciekawostką, a stał się nowym kierunkiem rozwoju inteligentnych telefonów.

I chociaż Samsung z dużym prawdopodobieństwem jako pierwszy wypuści na rynek składany smartfon, to jednocześnie chce nakłonić do podobnego kroku Oppo i Xiaomi. Wspomniani producenci podobno już otrzymali sample elastycznych wyświetlaczy OLED, które mogą trafić do tego typu urządzeń, więc – przynajmniej teoretycznie – mogą projektować takie konstrukcje.

Chociaż nie wiadomo, jak rynek przyjmie składane smartfony, to większa liczba urządzeń może sprawić, że klienci się do nich przekonają. A już szczególnie wtedy, kiedy takie urządzenie wypuści Xiaomi, które znane jest z oferowania świetnych sprzętów w atrakcyjnych cenach. Tylko czy wtedy Samsung nie wyhoduje żmii na własnym łonie?

Źródło: ETNews