Xiaomi Mi Fold

Pierwszy składany smartfon Xiaomi ma zadebiutować w 2021 roku

Nadchodzący rok ma być dla Xiaomi rokiem przełomowym. Firma z Chin już zapowiedziała produkcję smartfona z aparatem ukrytym pod ekranem, a teraz dowiadujemy się, że w planach tej marki na następny rok jest także składane urządzenie.

Xiaomi ma wprowadzić na rynek swój składany smartfon

O tym, że Xiaomi planuje wprowadzenie na rynek swojego składanego smartfona pisaliśmy już wcześniej. Teraz potwierdzają się doniesienia, jakoby firma z Pekinu była gotowa do prezentacji swojej wersji „składaka” w 2021 roku.

Trzeba przyznać, że jeśli faktycznie taka sytuacja miałaby miejsce, to Xiaomi rok 2021 może uznać za najbardziej przełomowy dla marki. Już zapowiedziano masową produkcję smartfona z aparatem pod ekranem, a do tego wraz z nim na rynek ma wejść składane urządzenie. Jeśli przedsiębiorstwo z Państwa Środka zaprezentowałoby oba urządzenia na jednej konferencji, ta zapadłaby w pamięć na długie lata.

Wracając jednak do samego smartfona. Już rok temu mogliśmy zobaczyć wideo, na którym prezes firmy, Lin Bin, siedzi na kanapie, przeglądając media społecznościowe. Nagle składa smartfon, który co ciekawe nie zgina się w pół, a na trzy części.

https://www.youtube.com/watch?v=w3-aDOMI6Mk

Informacje o tym, jakoby firma z Pekinu już miała gotowy model składanego smartfona, ale ustaliła jego premierę na kolejny rok, podała chińska strona Mydrivers. Przesunięcie premiery miałoby na celu pełną eliminację błędów „wieku dziecięcego” składanego smartfona, z którymi według informacji, dalej się zmaga.

Składane smartfony nie są obecnie żadną rewolucją. Na rynku możemy zobaczyć chociażby Samsunga Galaxy Fold czy Motorolę RAZR. Trzeba przyznać jednak, że Xiaomi znalazło swój autorski pomysł na składane urządzenie, jeśli faktycznie prezentowałoby się tak jak na powyższym filmie.

Samsung Galaxy Fold może mieć godnego przeciwnika w postaci Xiaomi
Samsung Galaxy Fold może doczekać się godnego przeciwnika (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo)

Niestety składane smartfony są bardzo drogie i istnieje prawdopodobieństwo, że składany Xiaomi także ten trend podtrzyma, choć wiadomo, że chińska marka słynie z produkcji bardzo konkurencyjnych rozwiązań w niższej cenie, niż smartfony innych producentów.