Xiaomi publikuje pierwszą zapowiedź nakładki systemowej MIUI 12

Choć nakładka systemowa MIUI w wersji 11 nie zdążyła jeszcze na dobre rozgościć się na wszystkich uprawnionych do jej pobrania smartfonach Xiaomi, firma planuje już premierę jej następnej edycji.

Reklama

Xiaomi zaprezentowało 11. edycję nakładki systemowej MIUI podczas konferencji w Chinach pod koniec września 2019 roku. Niedługo później, bo 16 października, odbyła się premiera MIUI 11 w wersji Global, przeznaczonej dla urządzeń z rynków pozachińskich. Wtedy też poznaliśmy listę urządzeń, które miały w najbliższych miesiącach otrzymać aktualizację do odświeżonego interfejsu przygotowanego przez Xiaomi.

Od tego czasu MIUI 11 dostały takie modele smartfonów jak Pocophone F1, Xiaomi Mi 6 czy Redmi Note 8 Pro. Dziś Xiaomi puściło pierwsze oczko do posiadaczy sprzętów tego producenta, wrzucając na swój profil w serwisie Weibo grafikę przedstawiającą logo MIUI 12.

Reklama

Przypomina ono nieco minimalistyczny styl numerków odnoszących się do kolejnych edycji systemu iOS od Apple. Nie jest tajemnicą, że w wielu aspektach Xiaomi wzoruje się na gigancie z Cupertino i jego oprogramowaniu, więc niewykluczone, że kolejne MIUI będzie bliższe wizualnie iOS niż kiedykolwiek wcześniej.

MIUI 11 i tak już sporo pozmieniało w wyglądzie interfejsu użytkownika i ciekawe, czy Xiaomi uda się utrzymać tempo modyfikacji także w tym roku. Ponieważ MIUI 12 jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, trudno cokolwiek na ten temat powiedzieć. Na pewno byłoby miło zobaczyć, jak producent poprawia błędy obecnej nakładki, na które skarży się wielu jej użytkowników (wystarczy zajrzeć do komentarzy, choćby pod tym postem).

W tym roku wydanie MIUI 12 zbiegnie się z 10. rocznicą założenia Xiaomi. Być może firma szykuje w związku z tym coś specjalnego. Jeśli dowiemy się, że rzeczywiście tak jest, na pewno damy Wam o tym znać.

Cieszmy się! Xiaomi Redmi Note 8 Pro dostaje aktualizację do MIUI 11 w Polsce

źródło: Xiaomi przez fonearena