Super! Uwielbiany Pocophone F1 dostaje aktualizację do MIUI 11

Po oficjalnej premierze MIUI 11 nie było pewne, czy Pocophone F1 dostanie nową wersję interfejsu, ponieważ Xiaomi nie przekazało takiej informacji. Producent dość szybko jednak się zreflektował i zapewnił, że model ten ją otrzyma. I właśnie się to dzieje.

Reklama

MIUI 11 Global miało swoją premierę nieco później niż wersja dla smartfonów z chińskiej dystrybucji (16 października 2019 roku). Xiaomi wzięło sobie za punkt honoru, aby jak najszybciej udostępnić nową wersję oprogramowania dla urządzeń ze swojego portfolio i Pocophone F1 nie musiał długo na nią czekać.

Reklama

Aktualizacja do MIUI 11 (Global) dla Pocophone F1

Paczka z danymi niezbędnymi do przeprowadzenia procesu wgrania nowej, stabilnej wersji interfejsu o oznaczeniu 11.0.5.0 waży 1,8 GB i udostępniana jest smartfonom z dystrybucji Global.

MIUI 11 przynosi wiele nowości, m.in. systemowy tryb ciemny (dark mode), pakiet dźwięków inspirowanych odgłosami natury oraz liczne zmiany wizualne, a także funkcję Mi Share do dzielenia się plikami, możliwość blokowania kontaktów Google, nowe opcje ukrywania wcięcia w ekranie i przeglądarkę dokumentów Mi Doc. Przy okazji producent naprawił zgłaszane przez użytkowników błędy, m.in. dotyczące zarządzaniem sieciami WiFi i opcji ustawień oszczędzania baterii.

Co dość istotne, aktualizacja do MIUI 11 Global dla Pocophone F1 nie przynosi ze sobą Androida 10 – smartfon wciąż pracuje pod kontrolą systemu Android 9 Pie. Po wgraniu nowej wersji interfejsu poprawki zabezpieczeń Androida są z 1 października 2019 roku.

Pocophone F1 jest jednym z pierwszych smartfonów, które otrzymały aktualizację do MIUI 11 Global. W kolejce do niej jest jeszcze kilkadziesiąt innych modeli – ich pełną listę znajdziecie w podlinkowanym poniżej artykule. A jeśli już macie najnowszą wersję MIUI, dajcie znać w komentarzach, jak Wam się z niej korzysta.

Polecamy również:

Sprawdź, kiedy twój Xiaomi dostanie aktualizację do MIUI 11

Serdeczne dzięki Yan za info i screeny!