Oto najnowsza wersja systemu Xiaomi – MIUI 11. Co nowego?

MIUI ma jedną z największych baz użytkowników – korzystają z niego setki milionów osób na całym świecie. Dziś producent zaprezentował najnowszą wersję swojego autorskiego interfejsu – MIUI 11. Zobaczcie, co nowego i jakie zmiany przyniesie kolejne wydanie systemu Xiaomi.

MIUI 11 – co nowego?

Jedną z najważniejszych nowości jest systemowy Dark Mode. Xiaomi zmieniło też font dla rodzimego i zachodnich języków. Co ciekawe, grubość czcionki ma się dostosowywać automatycznie w zależności od rodzaju wyświetlanego tekstu i okoliczności.

Ulepszeń doczekał się również AOD – w MIUI 11 będą mogły na nim być wyświetlane także animowane elementy (na przykład specjalnie przygotowane zegary) oraz wybrany przez użytkownika tekst, nawet napisany przez niego samego.

MIUI 11 zaimplementowano też nowe, przyjazne dla uszu konsumenta dźwięki, na przykład nowy domyślny dźwięk alarmu, inspirowany morzem lub ogniem. Do tego są też nowe dźwięki powiadomień, inspirowane odgłosami lasu w dzień (z odgłosami ptaków) i nocy (z odgłosami owadów). Ogólnie w tym aspekcie Xiaomi czerpało inspirację pełnymi garściami z natury.

MIUI 11 zawiera również pakiet Mi Work (ułatwienia w pracy, m.in. szybkie przesyłanie plików między urządzeniami i drukowanie bezprzewodowe) oraz Mi Go (przydatne w podróży), a także super power saving mode, który pozwala wydłużyć czas pracy smartfona w trybie czuwania aż o 24 godziny z rozładowaną do 5% baterią.

Według deklaracji producenta, najnowsza wersja jego interfejsu może być najszybciej udostępnianym wydaniem MIUI w historii, więc proces aktualizacji powinien przebiec bardzo sprawnie. Otwarta beta dla 17 urządzeń z chińskiej dystrybucji rozpocznie się już w najbliższy piątek, 27 września 2019 roku. Stabilna wersja powinna natomiast trafić do ich właścicieli w październiku. Daty dla rynku globalnego nie są jeszcze znane.

MIUI 11 - harmonogram aktualizacji
MIUI 11 – harmonogram aktualizacji (fot. Xiaomi)

Aktualizacja dla Pocophone F1 potwierdzona

Koniec wątpliwości: Pocophone F1 dostanie MIUI 11

Źródło: Xiaomi, MIUI