Wciąż czekamy na MIUI 11, a na horyzoncie widać już MIUI 12

Raczej nie będzie przegięciem, gdy stwierdzę, że o MIUI 11 wciąż możemy w dużej mierze tylko marzyć. Jasne, producent wykonuje coraz to śmielsze kroki i stopniowo będzie wdrażać soft na kolejne regiony i urządzenia, jednak – zapewne – trochę to potrwa. Ten dłużący się czas pełen wyczekiwania możecie przeznaczyć chociażby na lekturę o następcy jedenastki, MIUI 12.

W zaledwie kilka dni po uruchomieniu aktualizacji MIUI 11 na Globalu, dyrektor generalny do spraw public relations Xiaomi, Xu Jieyun, potwierdził, że prace nad dwunastą wersją nakładki już się rozpoczęły. Oczywiście, jest to duży news, jednak nie można uznać go raczej za coś wyjątkowego. Nie byłbym wcale zdziwiony, gdyby Samsung czy Huawei już od pewnego czasu mieli na warsztacie dobrze rozplanowane kolejne wersje swoich nakładek na Androida.

Sprawdź, kiedy twój Xiaomi dostanie aktualizację do MIUI 11

Warto w tym miejscu przypomnieć, że MIUI 11 był pewnego rodzaju kamieniem milowym w rozwoju oprogramowania. Wreszcie wygładzono ikonki, dodano tryb ciemny, który działa w całym systemie operacyjnym, pojawiła się nowa czcionka Mi Lan Pro oraz ulepszona funkcja ciągłego podświetlania ekranu. Do gry dołączyły też nowe motywy, animacje oraz przebudowany i chyba jednak o wiele bardziej intuicyjny niż kiedyś, system powiadomień.

Oto najnowsza wersja systemu Xiaomi – MIUI 11. Co nowego?

Wspominam o tych wszystkich innowacjach z dwóch względów. Po pierwsze, aby uzmysłowić Wam, jak wiele zmieniło się w MIUI. Po drugie zaś, aby nieco ostudzić Wasze wyobrażenie o dwunastej edycji nakładki. Nie wiemy o niej niemal nic, jednak nawet tak kreatywnemu producentowi jak Xiaomi będzie trudno rewolucjonizować swój produkt dwa lata z rzędu. Z tego też względu raczej skłaniałbym się ku stwierdzeniu, że będzie to pewnego rodzaju upgrade.

Warto zakończyć ten wpis pewnego rodzaju refleksją. Wcale nie tak dawno Xiaomi opublikowało na swoim Twitterze ankietę. Pytano w niej o to, czy użytkownicy woleliby pracować z nakładką MIUI czy z czystym Androidem. Wygrał czysty Android i ankieta dość niespodziewanie została zdjęta z profilu producenta. Jak uważacie, czy w 2019 i 2020 roku na rynku milej widziany byłby czysty Android czy raczej rozbudowana nakładka? Dajcie znać w komentarzach :)

źródło: GizmoChina