(fot. Tabletowo.pl)

iOS 13.3 już dostępny! Apple skupia się na bezpieczeństwie dzieci

Apple udostępniło kolejne większe aktualizacje systemów operacyjnych. Użytkownicy mogą już pobrać iOS 13.3 i iPadOS 13.3 oraz watchOS 6.1.1.

Reklama

Nieszczęśliwy iOS 13 i liczne poprawki

Jakby to ująć… Właściciele urządzeń działających pod kontrolą iOS 13 i iPadOS 13 nie mogli narzekać na „nudę” w kwestii częstych aktualizacji. Po premierze nowych wersji systemów operacyjnych szybko okazało się, że zawierają one liczne błędy. W związku z tym, oprócz większych wydań, jak iOS 13.1 i iOS 13.2, Apple musiało sprawnie udostępniać mniejsze aktualizacje, skupione przede wszystkim na eliminowaniu znalezionych niedociągnięć.

Reklama

Miejmy nadzieję, że największe błędy zostały już usunięte i kolejne aktualizacje iOS 13 i iPadOS będą wprowadzać przede wszystkim nowe elementy, bez psucia już dostępnych modułów. Warto dodać, że w związku z licznymi wpadkami, Apple ma podobno zmienić proces rozwijania i testowania systemów operacyjnych. Nowe podejście mamy zobaczyć już w iOS 14, który prawdopodobnie zostanie wydany jesienią 2020 roku.

iOS 13.3 i iPadOS 13.3 – najważniejsze nowości

Udostępniony właśnie iOS 13.3 i iPadOS 13.3 to nowe narzędzie nadzoru rodzicielskiego, które ma zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa dziecka, gdy używa ono iPhone’a lub iPada. Rodzice mogą kontrolować, z jakimi osobami może kontaktować się dziecko w aplikacjach Wiadomości, FaceTime i Telefon. Dodatkowo, wprowadzono możliwość zarządzania kontaktami zapisanymi na urządzeniach dzieci. Małych poprawek doczekała się jeszcze aplikacja Giełda.

Aktualizacja pozwala na pozbycie się Memoji i Animoji z klawiatury zawierającej emoji. Zmiana jest skutkiem licznych skarg użytkowników. Apple w iOS 13 zdecydowało się bowiem na dodanie autorskich naklejek obok zwykłych emoji, co nie spodobało się wielu osobom. Na szczęście, teraz można to wyłączyć.

Z kolei przeglądarka Safari otrzymała obsługę kluczy bezpieczeństwa FIDO2 przez Lightning, USB i NFC. Oczywiście nie zabrakło poprawek dla znalezionych błędów. Aktualizacje są już dostępne dla wszystkich wspieranych iPhone’ów i iPadów.

watchOS 6.1.1 – bez większych zmian

Właściciele Apple Watchy nie mogą liczyć na odczuwalne nowości. Najnowsza aktualizacja wprowadza tylko poprawki bezpieczeństwa systemu i inne mniejsze ulepszenia. Mimo tego, warto ją pobrać jak najszybciej.

źródło: 9to5Mac, własne

  1. A działa Ci aplikacja email od Apple (przychodzą natychmiast wiadomości czy musisz odświeżać) ? Bo chyba nic z tym nie zrobili… Ręce opadają

    1. Czyli jak wyślesz do siebie email testowy to dostajesz natychmiast powiadomienie wraz z plakietką (banerem) ?

     1. A jakie konto pocztowe? Nie wszystkie pozwalają na powiadomienia push.

     2. Konto na iCloud . Przywróciłem ustawienia fabryczne ale ze względu na problemy z gps i dzisiaj zrobiłem test wiadomości e-mail. Teraz przychodzą. Być może miałem coś zle poustawiane ale teraz tego nie sprawdzę. Na pewno ustawiałem banery i dźwięki bo mi na tym zależało.

     3. na ios 13.2 również ? Ja miałem tak, że powiadomienia nie przychodziły na sieci komórkowej tylko na WiFi i tylko kilka razy w ciągu dnia. Rzadko na czas. Teraz po aktualizacji działa ok

     4. Na żadnej z podwersji iOS 13 nie miałem problemów z pocztą iCloud.

 1. Pytanie do wszystkich, którzy zaktualizowali ios do 13.3. Jak wyślecie do siebie email testowy to dostajesz natychmiast powiadomienie wraz z plakietką (banerem) ? Na YouTube już kilku recenzentów potwierdziło, że email od Apple dalej nie działa. U mnie również nie działa. Dopiero jak zainstaluje aplikacje Spark i podepnę tam email z icloud to emalie przychodzą natychmiast

  1. Cześć, tak przychodzą natychmiastowo. Zarówno pojawiają się na zablokowanym ekranie, jak i przychodzi info na Apple Watch.
   Zobacz w ustawieniach jakiego rodzaju alerty masz aktywne.

   1. Dzięki za info. Może coś miałem skopane w ustawieniach ale na pewno na początku jak kupiłem IP 11 Pro Max to ustawiałem wszystkie powiadomienia na cacy. Wówczas nie działało. Po wczorajszej aktualizacji przywróciłem ustawienia fabryczne (akurat ze względu na utraty zasięgu GPS) i email od Apple działa poprawnie. Być może miałem coś źle poustawiane. W każdym razie dzięki

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama