iOS 13.3 już dostępny! Apple skupia się na bezpieczeństwie dzieci
(fot. Tabletowo.pl)

iOS 13.3 już dostępny! Apple skupia się na bezpieczeństwie dzieci

Apple udostępniło kolejne większe aktualizacje systemów operacyjnych. Użytkownicy mogą już pobrać iOS 13.3 i iPadOS 13.3 oraz watchOS 6.1.1.

Nieszczęśliwy iOS 13 i liczne poprawki

Jakby to ująć… Właściciele urządzeń działających pod kontrolą iOS 13 i iPadOS 13 nie mogli narzekać na „nudę” w kwestii częstych aktualizacji. Po premierze nowych wersji systemów operacyjnych szybko okazało się, że zawierają one liczne błędy. W związku z tym, oprócz większych wydań, jak iOS 13.1 i iOS 13.2, Apple musiało sprawnie udostępniać mniejsze aktualizacje, skupione przede wszystkim na eliminowaniu znalezionych niedociągnięć.

Miejmy nadzieję, że największe błędy zostały już usunięte i kolejne aktualizacje iOS 13 i iPadOS będą wprowadzać przede wszystkim nowe elementy, bez psucia już dostępnych modułów. Warto dodać, że w związku z licznymi wpadkami, Apple ma podobno zmienić proces rozwijania i testowania systemów operacyjnych. Nowe podejście mamy zobaczyć już w iOS 14, który prawdopodobnie zostanie wydany jesienią 2020 roku.

iOS 13.3 i iPadOS 13.3 – najważniejsze nowości

Udostępniony właśnie iOS 13.3 i iPadOS 13.3 to nowe narzędzie nadzoru rodzicielskiego, które ma zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa dziecka, gdy używa ono iPhone’a lub iPada. Rodzice mogą kontrolować, z jakimi osobami może kontaktować się dziecko w aplikacjach Wiadomości, FaceTime i Telefon. Dodatkowo, wprowadzono możliwość zarządzania kontaktami zapisanymi na urządzeniach dzieci. Małych poprawek doczekała się jeszcze aplikacja Giełda.

Aktualizacja pozwala na pozbycie się Memoji i Animoji z klawiatury zawierającej emoji. Zmiana jest skutkiem licznych skarg użytkowników. Apple w iOS 13 zdecydowało się bowiem na dodanie autorskich naklejek obok zwykłych emoji, co nie spodobało się wielu osobom. Na szczęście, teraz można to wyłączyć.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Z kolei przeglądarka Safari otrzymała obsługę kluczy bezpieczeństwa FIDO2 przez Lightning, USB i NFC. Oczywiście nie zabrakło poprawek dla znalezionych błędów. Aktualizacje są już dostępne dla wszystkich wspieranych iPhone’ów i iPadów.

watchOS 6.1.1 – bez większych zmian

Właściciele Apple Watchy nie mogą liczyć na odczuwalne nowości. Najnowsza aktualizacja wprowadza tylko poprawki bezpieczeństwa systemu i inne mniejsze ulepszenia. Mimo tego, warto ją pobrać jak najszybciej.

źródło: 9to5Mac, własne