smartfon Xiaomi Mi MIX Alpha

Xiaomi obiecało za dużo i teraz musi zebrać baty

Producenci lubią dużo obiecywać i chwalić się rozwiązaniami, które jeszcze nie weszły do masowej produkcji. Dzięki temu pokazują, że oni też potrafią, ale czasami okazuje się, że nie na taką skalę, jaką byśmy chcieli. Jednym z tego przykładów jest Xiaomi Mi MIX Alpha.

Obserwujemy ewolucję, która nierzadko nosi znamiona rewolucji

Technika nieustannie się rozwija i cały czas przynosi rozwiązania, o których nigdy nam się nie śniło. Jej możliwości są właściwie nieograniczone, bo nawet jeśli czegoś nie da się zrobić dzisiaj, to niewykluczone, że będzie się dało jutro.

W przypadku smartfonów nieustannie to obserwujemy – momentami trudno uwierzyć, że kilka lat wystarczyło, aby dokonał się tak ogromny skok technologiczny i jakościowy. Producenci cały czas chcą jednak przekraczać kolejne granice, lecz nie zawsze wszystko idzie po ich myśli, czego przykładem jest Xiaomi Mi MIX Alpha.

Xiaomi Mi MIX Alpha jednak nie trafi do sprzedaży

Kiedy Xiaomi zaprezentowało ten smartfon, wszystkim opadły szczęki. No dobra, może nie wszystkim, bo zaraz zobaczę komentarze, że Tobie nie, ale faktem jest, że większość była w szoku połączonym z zachwytem nad niespotykanym dotychczas designem.

smartfon Xiaomi Mi MIX Alpha smartphone
Xiaomi Mi MIX Alpha (źródło: Xiaomi)

Oczywiście szybko zaczęliśmy się zastanawiać, czy korzystanie z takiego smartfona będzie komfortowe, nawet jeśli Xiaomi zapewniało, że tak zoptymalizowało oprogramowanie, aby urządzenie nie reagowało na dotknięcia, na które nie powinno.

Niestety, nie będzie ani nam, ani nikomu innemu dane się o tym przekonać – CEO Xiaomi, Lei Jun, oficjalnie poinformował, że Xiaomi Mi MIX Alpha nie trafi do sprzedaży. Według niego, smartfon był projektem, który udało się ukończyć z powodzeniem, lecz masowa produkcja urządzenia z ekranem 360° jest zbyt trudna, dlatego postanowiono z tego zrezygnować i skupić się na kolejnym smartfonie z serii Mi MIX.

Co prawda mogliśmy się tego spodziewać, jednak mimo wszystko jestem rozczarowany, bowiem Xiaomi początkowo deklarowało, że Mi MIX Alpha trafi do sprzedaży i będzie kosztował 19999 juanów. Cóż, producent najwyraźniej jednak przedstawił zbyt ambitną wizję, bo takie Vivo potrafi zrealizować swoje koncepcyjne rozwiązania (zob. Vivo NEX i Vivo X50 Pro).

Kiedy na rynku pojawi się nowy Xiaomi Mi MIX?

Lei Jun przy okazji potwierdził też, że cały czas trwają prace nad nowym smartfonem z tej serii, ale są one dalekie od ukończenia, dlatego osoby, które na niego czekają, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Xiaomi nie chce bowiem zawieść oczekiwań klientów, a te zawsze są wysokie w stosunku do linii produktowej Mi MIX, gdyż często oferuje ona przełomowe technologie, a te wymagają skrupulatnego dopracowania, aby nie było rozczarowania.

A co z kolejnym procesorem Xiaomi?

Lei Jun przy okazji poinformował również, że jego firma nie rezygnuje z opracowania nowego procesora, następcy Surge S1 z 2017 roku i projekt ten wciąż jest w fazie rozwoju. CEO Xiaomi zadeklarował, że jeśli pojawi się jakiś przełom, na pewno świat zostanie o tym poinformowany.