Xiaomi Mi Band 6 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)
Xiaomi Mi Band 6 - fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Opaska jak smartwatch: Xiaomi Mi Band 6 pozwoli odpowiadać na wiadomości tekstowe

Mi Band 6, czyli najnowsza opaska fitness autorstwa Xiaomi, zyskuje nową opcję w ramach aktualizacji oprogramowania. Odpowiadanie na wiadomości tekstowe z poziomu opaski staje się możliwe! Długo wyczekiwana funkcja została już udostępniona na chińskim rynku. Europejczycy mogą spodziewać się update’u w najbliższym czasie.

Ewolucja, a nie rewolucja

Najnowsze wydanie Mi Banda zadebiutowało w Polsce pod koniec kwietnia bieżącego roku. Zgodnie z nazwą, to już szósta wersja niezwykle popularnej w naszym kraju opaski. Zestawiając Mi Band 6 ze swoimi poprzednikami widać wyraźnie, że Xiaomi już od dłuższego czasu ma dość zachowawcze podejście w kwestii rozwoju.

Xiaomi Mi Band 6 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)
Xiaomi Mi Band 6 – fot. Tabletowo.pl

Jedną z głównych nowości jest większy, 1,56-calowy wyświetlacz, który jednocześnie jest jednym z największych dostępnych wśród opasek na rynku. Oprócz tego, producenci zdecydowali się dodać pulsoksymetr do pomiaru natlenienia krwi, a także zwiększyć ilość trybów treningowych z 11 do 30. Pomimo przedpremierowych wieści, na pokładzie nie znalazło się miejsce dla dedykowanego modułu GPS.

Mi Band 6 z aktualizacją

Po niemal miesiącu od wydania, Xiaomi w dalszym ciągu ma zamiar ulepszać swoją opaskę. Na rynku chińskim rozpoczęła się dystrybucja aktualizacji, oznaczonej numerem 1.0.1.32, która wprowadza możliwość odpowiadania na wiadomości tekstowe bez wykorzystania smartfona.

Oczywiście, biorąc pod uwagę charakter, jak i wielkość wyświetlacza, tworzenie długich wiadomości bezpośrednio na opasce nie ma większego sensu. Odpowiadanie odbywa się za pomocą zdefiniowanych wcześniej szablonów w aplikacji Mi Fit. Opaska daje możliwość odpowiadania na SMS-y, a także na połączenia przychodzące. Funkcja ta dostępna jest tylko w przypadku sparowania Mi Banda 6 ze smartfonem działającym pod kontrolą systemu Android. W przypadku iOS funkcja ta jest zablokowana z uwagi na zamkniętą strukturę oprogramowania.

Xiaomi Mi Band 6 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)
Opaski z Xiaomi Mi Band 5 będą pasowały do Xiaomi Mi Band 6 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Poza możliwością odpowiadania na wiadomości i pomniejszymi poprawkami błędów, nowy update pozwala także na zwiększenie ustawienia celu w trybie biegania na świeżym powietrzu.

Nie wiemy, kiedy dokładnie aktualizacja trafi na rynek globalny. Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia w tej kwestii, powinna być to kwestia tygodni.