Reklama
Xiaomi Mi Band 5 / fot. Kacper Żarski
Xiaomi Mi Band 5 / fot. Kacper Żarski

Xiaomi Mi Band 5 „wyparował” z większości polskich sklepów. Co się stało?

Sprzedaż Xiaomi Mi Band 5 rozpoczęła się w Polsce 20 lipca 2020 roku, czyli niespełna miesiąc temu. Czyżby zainteresowanie najnowszą opaską popularnej w Polsce marki było tak duże, że wyprzedano większość zapasów magazynowych? Kupienie jej w większości sklepów nie jest bowiem aktualnie możliwe.

Reklama

Xiaomi Mi Band 5 to fajna opaska, ale nie dla każdego najlepsza

Opinie na temat tej opaski są bardzo różne. Z jednej strony Xiaomi chwali się za wprowadzone nowości i usprawnienia, a z drugiej wiele osób nie uważa, że warto wymienić Xiaomi Mi Band 4 na nowszy model, bowiem ten ostatni nie oferuje aż tak dużo nowego, a ponadto pracuje na pojedynczym ładowaniu zauważalnie krócej.

Nie zmienia to jednak faktu, że Xiaomi Mi Band 5 jest wart zainteresowania i raczej nie może narzekać na brak popularności. Wystarczy rozejrzeć się po sklepach-autoryzowanych dystrybutorach urządzeń marki Xiaomi w Polsce, aby się o tym przekonać.

Xiaomi Mi Band 5 niedostępny w większości sklepów. Gdzie można kupić?

Wczoraj wieczorem, przeglądając ofertę popularnych sklepów z elektroniką, zauważyłem, że w większości z nich nie da się kupić najnowszej opaski Xiaomi. Nie ukrywam, mocno mnie to zdziwiło, ponieważ od jej premiery w Polsce nie minął jeszcze miesiąc i coś takiego jest raczej niespotykane.

Xiaomi Mi Band 5 / fot. Kacper Żarski
Xiaomi Mi Band 5 / fot. Kacper Żarski

Wczoraj wieczorem Xiaomi Mi Band 5 bez problemu dało się kupić jedynie w sklepach mi-store i mi-markt oraz w salonach stacjonarnych Xiaomi Mi Store, ale w Mi-home już nie. Z kolei w Media Expert widniała informacja, że opaska zostanie wysłana w ciągu 30 dni (aktualnie jest już dostępna „od ręki”).

Większość autoryzowanych partnerów marki Xiaomi w Polsce wciąż jednak nie umożliwia zakupu Xiaomi Mi Band 5 (m.in. x-kom, Komputronik, RTV Euro AGD, OleOle!, Avans i Electro). W związku z tym, postanowiłem skontaktować się z przedstawicielem producenta, aby dowiedzieć się, co się stało.

W odpowiedzi otrzymałem zapewnienie, że kolejna partia za chwilę się pojawi, ponieważ jest już w drodze. Media Expert najwyraźniej już swoją dostał, bowiem jeszcze wczoraj informował, że wyśle opaskę w ciągu 30 dni, a dziś deklaruje, że zrobi to znacznie szybciej.

Kup Xiaomi Mi Band 5

Ja sam czekam na swój egzemplarz, który idzie do mnie z Chin. Wstrzymywałem się z zakupem aż do oficjalnej premiery Xiaomi Mi Band 5 w Polsce, jednak brak NFC w wersji globalnej oraz świetna promocja na tę opaskę sprawiły, że zdecydowałem się na wersję CN. Ciekawe, czy przyjdzie do mnie zanim Xiaomi zdąży udostępnić język polski, bo aktualnie wciąż nie jest dostępny.

Polecamy również: