smartfon Xiaomi Mi 9T
Xiaomi Mi 9T (fot. Xiaomi)

Xiaomi Mi 9T oficjalnie. Podano też cenę Mi Band 4 w Europie

Ogromnie się cieszę, że ten cały festiwal plotek i przecieków na temat Xiaomi Mi 9T nareszcie się skończył, bowiem smartfon dziś oficjalnie zadebiutował na rynku. Producent przy okazji zdradził też cenę opaski Mi Band 4 w Europie.

Cena, dostępność Xiaomi Mi 9T w Europie

Bezcelowe jest trzymanie Was zbyt długo w niepewności, dlatego napiszę to od razu – polski oddział producenta nie podał ceny Mi 9T w Polsce, ani informacji, kiedy smartfon trafi do sprzedaży w naszym kraju.

Jeśli natomiast chodzi o cenę tego modelu w Europie, to wersja 6 GB/64 GB będzie kosztowała 329 euro (równowartość ~1400 złotych), zaś wariant 6 GB/128 GB – 369 euro (równowartość ~1550 złotych). Przez pierwsze 24 godziny dostępności konfiguracja 6 GB/64 GB ma być sprzedawana w Hiszpanii za 299 euro (równowartość ~1300 złotych), gdyż to właśnie w tym kraju w pierwszej kolejności rozpocznie się sprzedaż smartfona.

Jeśli natomiast chodzi o cenę Xiaomi Mi 9T 64 GB w samej Polsce, to tutaj sytuacja wygląda dość… niepewnie. Już wczoraj smartfon pojawił się w bazie sklepu Mi-home.pl, ale bez informacji o cenie. W źródle strony można było jednak odnaleźć wzmiankę o – uwaga – 1999 złotych (!), aczkolwiek najwyraźniej ją usunięto, gdyż dziś jej nie ma.

Sprzedaż Xiaomi Mi 9T w Hiszpanii rozpocznie się 17 czerwca 2019 roku, czyli w najbliższy poniedziałek. Niewykluczone, że w samej Polsce stanie się to nieco później, bowiem w przeciwnym razie polski oddział producenta podałby taką informację. A jedyne, co postanowił zdradzić, to to, że klienci w kraju nad Wisłą dostaną do wyboru wersję czarną (Carbon Black) i niebieską (Glacier Blue) oraz obie konfiguracje pamięciowe.

Specyfikacja Xiaomi Mi 9T (PDF)

Cena Xiaomi Mi Band 4 w Europie

Przy okazji premiery Mi 9T Xiaomi poinformowało również, że sugerowaną cenę zaprezentowanej wczoraj opaski Mi Band 4 ustalono w Europie na 34,99 euro (równowartość ~150 złotych). Czy podobna będzie także w Polsce – nie wiadomo. Przypomnę tylko, że Mi Band 3 kosztował na start w naszym kraju 149 złotych.

Oto nowy król tanich opasek fitness – premiera Xiaomi Mi Band 4

A co Xiaomi Mi 9T Pro?

Tu odpowiedź jest krótka – nie wiadomo, bowiem producent nie wspomniał ani słowem o tym modelu. Niewykluczone, że trafi on do Europy nieco później, bowiem kilka tygodni temu pojawiły się informacje, według których smartfon będzie dostępny w Polsce.

Źródło: informacja prasowa, Xiaomi