opaska fitness Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4 (fot. Xiaomi)

Xiaomi Mi Band 4 z oficjalnej dystrybucji wkrótce będzie dostępny w Polsce

Mi Band 4 potrzebował zaledwie ośmiu dni, aby rozejść się w ponad milionie egzemplarzy i stać się najszybciej sprzedającą się opaską fitness w historii Xiaomi. Niektóre sklepy w Polsce też już ją sprzedają, ale wciąż czekamy na rozpoczęcie oficjalnej dystrybucji tego urządzenia. Z najnowszych informacji wynika, że wystartuje ona za niedługo.

Jako fan serii Mi Band z niecierpliwością czekam, aż Xiaomi Mi Band 4 pojawi się w Polsce. Tym razem postanowiłem jednak poczekać na rozpoczęcie oficjalnej dystrybucji najnowszej generacji tej opaski fitness z kilku powodów.

Reklama

Po pierwsze, aktualne ceny Xiaomi Mi Band 4 w Polsce wydają mi się dziwnie wysokie – w znanych sklepach z elektroniką (które jednak nie są oficjalnymi dystrybutorami sprzętów tej marki w naszym kraju) zaczynają się one od 189 złotych i kończą na 209 złotych. W chińskich sklepach za opaskę tę trzeba zaś zapłacić średnio 120-130 złotych.

Tak, wiem, nie brakuje promocji, dzięki którym Xiaomi Mi Band 4 da się kupić za mniej niż 100 złotych, lecz – przynajmniej ja – nie za bardzo mam czas na nie polować. A może mi się nawet nie chce, gdyż wierzę, że cena najnowszej generacji w oficjalnej polskiej dystrybucji może być – w mojej opinii – zwyczajnie atrakcyjna. Na tyle, że „niedzielnemu kupującemu” nie będzie się opłacało tego urządzenia ściągać aż z Chin.

Należy bowiem pamiętać, że – przynajmniej w Państwie Środka – Xiaomi Mi Band 4 kosztuje tyle samo, ile Xiaomi Mi Band 3 w momencie premiery, tj. 169 juanów. W Europie cenę ustalono natomiast na 34,99 euro, co jest równowartością ~150 złotych. Tyle też trzeba było zapłacić na start za poprzednią generację w Polsce.

W związku z powyższym jestem niemal przekonany, że cena Xiaomi Mi Band 4 z oficjalnej dystrybucji zostanie ustalona w naszym kraju na 149 złotych. Wyższa byłaby – w mojej opinii – nieuzasadniona. Z tego też powodu nie widzę sensu kupować tej opaski w sklepach, w których jest już dostępna – chyba że ktoś chce przepłacić.

Bardzo możliwe, że za niedługo poznamy cenę Xiaomi Mi Band 4 z oficjalnej polskiej dystrybucji, gdyż opaska pojawiła się na chwilę w autoryzowanym sklepie marki Mi-home.pl. Co prawda na próżno jej już tam szukać, ale incydent ten sugeruje, że być może jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się sprzedaż. Niewykluczone, że dystrybutorzy wprowadzą ją na polski rynek wraz z Xiaomi Mi 9T.

Znamy datę premiery Xiaomi Mi 9T w Polsce!

Znamy datę premiery Xiaomi Mi 9T w Polsce!

Źródło: Mi-home.pl przez gsmManiaK