Mamy listę smartfonów od Xiaomi, które do końca roku otrzymają Androida 9.0 Pie lub 8.0 Oreo

Od oficjalnej premiery Androida 9 Pie minęło już trochę czasu. Niektórzy producenci zdążyli już zaktualizować niektóre modele smartfonów, ale nie Xiaomi. Chiński gigant póki co stworzył oficjalną listę urządzeń, których posiadacze mogą spodziewać się aktualizacji do Androida Pie oraz… 8.0 Oreo

Android Oreo

Okazuje się, że Xiaomi ma dosyć ambitne plany dotyczące aktualizacji swoich smartfonów do wyższych wersji systemu Android. Mają zamiar zaktualizować cztery średniopółkowe urządzenia do Androida Oreo – tak, dobrze przeczytaliście; Xiaomi podjęło decyzję, że po prezentacji Androida Pie, zaktualizuje swoje smartfony do wcześniejszej wersji systemu od Google.

Reklama
fot. Xiaomi

Do końca czwartego kwartału 2018 roku ma się pojawić aktualizacja dla Xiaomi Redmi 5, Redmi 5A, Redmi 5 Plus oraz Mi 5X. Na początku zostanie wypuszczona wersja beta, której testy potrwają kilka tygodni. Szacuje się, że oficjalne, stabilne oprogramowanie zostanie udostępnione w grudniu.

Android Pie

Czwarty kwartał tego roku będzie również owocny w aktualizacje do Androida 9 Pie. Producent przewidział ją dla sześciu urządzeń z wyższej półki:

Z powyższej listy już trzy modele pracują pod kontrolą najnowszego systemu od Google – Mi Mix 2S, Mi 8 oraz Mi 8 Explorer Edition. Dziwi mnie brak obecności na powyższej liście takich smartfonów, jak Xiaomi Mi 6 i Mi Mix 2. W końcu są to zeszłoroczne flagowce, więc również powinny otrzymać aktualizację. Mam nadzieję, że w późniejszym terminie znajdziemy więcej urządzeń pracujących pod kontrolą nowego Androida 9 Pie.

Źródło: MySmartPrice