Xiaomi Mi 9T Pro

Xiaomi drugim największym producentem smartfonów w Polsce

Pokochaliśmy smartfony produkowane przez Xiaomi. Chiński producent może pochwalić się świetnym wynikiem osiągniętym w Polsce.

Sprzedaż smartfonów w Polsce w czwartym kwartale 2019 roku

Jak wynika z danych opublikowanych przez IDC, w ciągu ostatnich trzech miesięcy 2019 roku, Polacy najczęściej kupowali smartfony Samsunga. Nie powinno być to żadnym zaskoczeniem – południowokoreańska firma, nie licząc kilku kwartałów, już od dłuższego pozostaje liderem na naszym rynku.

Rozpoznawalne logo, flagowce oferujące topowe możliwości, a także całkiem niezłe modele ze średniej i niskiej półki, pozytywnie wpływają na popularność. Samsung zakończył miniony rok z wynikiem 32,3%, a więc niemal co trzeci kupiony smartfon należał do Koreańczyków. Trzeba przyznać, że to imponujący wynik.

(fot. IDC)

Naprawdę ciekawie zrobiło się na dalszych miejscach podium. Huawei, któremu wcześniej udawało się nieraz prześcignąć Samsunga, musi pogodzić się ze sporym spadkiem zainteresowania. Co więcej, na drugie miejsce wskoczyło Xiaomi, spychając Huawei na trzecia pozycję.

Spełniły się ambitne założenia Xiaomi i to wcześniej niż zakładano. W listopadzie dowiedzieliśmy się, że producent chce być drugim największym graczem na polskim rynku smartfonów. Firma miała to osiągnąć w 2020 roku. Problemy Huawei, strategia opierająca się na urządzeniach oferujących świetny stosunek jakości do ceny, a także coraz bardziej rozpoznawalna marka – to wszystko musiało w końcu zadziałać. Rywal z Chin został pokonany.

Warto jeszcze wspomnieć o Apple. Polacy wydają coraz więcej na zakup smartfona, co najpewniej przekłada się na całkiem dobrą sprzedaż topowych modeli z Androidem oraz iPhone’ów. Według raportu IDC, firma Tima Cooka osiągnęła rezultat na poziomie 9,9%. Ponadto, podczas prezentowania najnowszych wyników finansowych, samo Apple podało, że ostatnie trzy miesiące były rekordowe pod względem sprzedaży iPhone’ów i iPadów w Polsce.

Xiaomi coraz popularniejsze

Chiński producent już wcześniej odnotowywał spore wzrosty sprzedaży w Polsce. W 2019 roku Xiaomi wyraźniej odskoczyło Apple, umacniając swoją trzecią pozycję. Firmie wreszcie udało się dotrzeć do masowego klienta i wyrobić opinię producenta, który sprzedaje bardzo dobre urządzenia w niskiej cenie.

Oczywiście Xiaomi świetnie radzi sobie nie tylko w Polsce. Mamy do czynienia z czwartym największym producentem na świecie, który podbija nawet bogatą Europę Zachodnią.

Xiaomi zerwie z opinią producenta tanich smartfonów. Nowy Mi 10 będzie po prostu drogi

źródło: Twitter (Marek Kujda)