mBank aplikacja
Aplikacja mBank (źródło: mBank)

Aplikacja mBanku nareszcie dostępna na smartfony Huawei z HMS

Aplikacja mBanku była jedną z pierwszych aplikacji bankowych, które pojawiły się w sklepie AppGallery (a konkretniej to nawet pierwszą w ogóle). Do tej pory mogli ją jednak pobrać wyłącznie właściciele smartfonów i tabletów z Usługami Mobilnymi Google (GMS). Od teraz jest dostępna również dla właścicieli urządzeń z Huawei Mobile Services (HMS).

Aplikacja mBanku została udostępniona w AppGallery prawie siedem miesięcy temu, w maju 2020 roku. Niestety, do tej pory była dostępna wyłącznie dla właścicieli smartfonów i tabletów Huawei z Usługami Mobilnymi Google, czyli tych, które miały premierę w 2019 roku lub wcześniej.

Aplikacja mBanku nareszcie dostępna na smartfony i tablety Huawei z HMS

Pojawienie się aplikacji mBanku w AppGallery było dla właścicieli urządzeń z GMS niezbyt ważnym wydarzeniem, ponieważ od dawna mogli ją pobrać ze Sklepu Google Play.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku użytkowników smartfonów i tabletów z Huawei Mobile Services – dla nich do tej pory aplikacja mBanku była niedostępna, ale właśnie się to zmienia.

Huawei i mBank poinformowali dziś, że aplikacja mBanku została zintegrowana z Huawei Mobile Services. Co to oznacza? To, że klienci tego banku i jednocześnie posiadacze urządzeń, opartych na HMS, mogą ją w końcu pobrać ze sklepu AppGallery i korzystać z pełni możliwości, jakie oferuje.

Aplikacja mBanku
Aplikacja mBanku (źródło: mBank)

Witold Walczak z Huawei poinformował, że wśród użytkowników urządzeń Huawei jest dużo klientów mBanku, więc dla nich informacja ta z pewnością będzie istotna, gdyż wiele osób nie wyobraża sobie codziennego zarządzania swoimi finansami bez dostępu do aplikacji mobilnej swojego banku. Leszek Piekut z mBanku podaje, że dziś aż 2,2 mln klientów korzysta z programu przygotowanego przez tę instytucję.

Aktualnie 4 na 5 aktywnych klientów mBanku korzysta z aplikacji mobilnej, a aż 20% nich stanowią użytkownicy urządzeń marki Huawei.

Trzeba jednak dodać, że mimo iż aplikacja mBanku została zintegrowana z Huawei Mobile Services, klienci wciąż nie mają dostępu do płatności zbliżeniowych Google Pay, ale za to mogą bez przeszkód korzystać z BLIKA, który również jest akceptowany w wielu sklepach (zarówno internetowych, jak i stacjonarnych).

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że aplikacja mBanku jest drugą aplikacją bankowości mobilnej, która została zintegrowana z HMS – pierwszą była IKO PKO Banku Polskiego (zapewnia ona obsługę płatności zbliżeniowych HCE; mBank jednak nie korzysta z tej technologii).