Xiaomi Mi 11 Ultra (fot. Tabletowo)

To żart, tak? Aparaty w Xiaomi Mi 12 Ultra mogą się w ogóle nie zmienić względem poprzednika

Zwykle następujące po sobie generacje smartfonów wprowadzają jakieś zmiany. Nieznaczne, ale jednak. Może się okazać, że w nadchodzącym Xiaomi Mi 12 Ultra nie zmieni się nic – przynajmniej pod względem aparatów.

Xiaomi 12 Ultra bez zmian w aparacie?

Kolejne informacje dotyczące nadchodzącego superflagowca Xiaomi raz wlewają w nasze serca nadzieje, że będzie to naprawdę wyjątkowy smartfon, a raz sprawiają, że na głowę wylewany jest kubeł zimnej wody. Tym razem wieści nie są zbyt pocieszające.

Xiaomi Mi 11 Ultra (fot. Tabletowo)

Jeden z poważanych informatorów, Digital Chat Station, zdaje się potwierdzać, że Xiaomi 12 Ultra nie będzie oferował żadnych ulepszeń aparatu względem swojego poprzednika – Xiaomi 11 Ultra. Konfiguracja 50 Mpix + 48 Mpix + 48 Mpix z 5x zoomem optycznym, 10x zoomem hybrydowym i 120x zoomem cyfrowym ma zostać zachowana.

Jeśli to prawda, to jedyną zmianą w kontekście kamer będzie inne rozmieszczenie obiektywów na tyle obudowy. Jednak takie zagranie ze strony Xiaomi brzmi jak mało śmieszny żart. Mamy nadzieję, że informatorzy tym razem po prostu się mylą.

Progres w innych dziedzinach

Oczywiście Xiaomi 12 Ultra ma zapewnić kilka usprawnień na innych płaszczyznach. Na przykład, zmieni się procesor zarządzający urządzeniem. Zamiast Snapdragona 888, znajdziemy w nim najnowszy flagowy układ Qualcomma – Snapdragon 8 Gen 1. Oprócz tego, zwiększona do granic możliwości zostanie moc ładowania przewodowego – osiągnie nawet 150 W.

Niezależnie od tego, jak dużo zmieni się w kwestii podzespołów zapewniających zwiększenie wydajności smartfona, liczylibyśmy na to, że podobny progres zaliczy moduł aparatów. Oby pod tym względem sprzęt Chińczyków nie zawiódł. W przeciwnym wypadku tegoroczny fotograficzny pojedynek flagowców Samsung-Xiaomi będzie wyglądał nieco inaczej.