Xbox poczeka na oficjalną cenę PlayStation 5 i wyjedzie ze znacznie tańszym Series X

Xbox poczeka na oficjalną cenę PlayStation 5 i wyjedzie ze znacznie tańszym Series X

Microsoftowi bardzo zależy na tym, żeby Xbox Series X nie przegrał z PlayStation 5 na kilku pierwszych zakrętach po starcie. Dlatego, zdaniem analityków, zdecyduje się na bardzo drastyczny ruch: będzie sprzedawać swoją konsolę wyraźnie taniej.

Oficjalne ceny konsol nowej generacji wciąż nie są znane. Dość często powtarza się historyjka o tym, jakoby Sony wyceniło swoje PlayStation 5 na 499 dolarów. Zdaniem wielu komentatorów, to dość prawdopodobny scenariusz. System ten nie będzie miał na starcie zbyt wielu gier, ale wielkie nadzieje wiąże się z exclusive’ami i – trzeba przyznać – rozpalają one nastrój oczekiwania na PS5 jak mało co.

Oto obszerna lista gier, w które będzie nam dane zagrać na PlayStation 5 i Xbox Series X

Microsoft może zagrać mocną kartą

Michael Pacher i Peter Moore to analitycy branży gier, którzy ostatnio wypowiedzieli ciekawą opinię na temat cen konsol nowej generacji. Patcher potwierdził, że zgodnie z jego wiedzą, Sony ustali cenę PS5 na 500 dolarów i wyraził przekonanie, że Microsoft będzie w stanie wypuścić swojego Xboksa Series X w znacznie niższej cenie. Implikował:

„Gdyby chcieli [Microsoft] obniżyć cenę o 100 dolarów względem PS5 i w ten sposób szybko zyskać pierwsze 10 milionów urządzeń, sądzę, że byliby w stanie to zrobić. Myślę, że poczekają, aż Sony pierwsze ogłosi ceny, a następnie ujawnią własne. Będzie to najprawdopodobniej 400 dolarów.”

Peter Moore, który był dyrektorem wykonawczym w EA oraz Microsofcie, potwierdził, że te przypuszczenia są bardzo prawdopodobne. Jego zdaniem Microsoft w tym momencie ocenia, ile jest w stanie stracić w początkowej fazie sprzedaży, byle tylko uzyskać większą liczbę sprzedanych konsol.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Szef Xboksa, Phil Spencer, stwierdził niedawno, że cena nowego Xboksa będzie elastycznie dostosowywać się do sytuacji finansowej na świecie – cokolwiek to znaczy. Czy chodzi o to, że Series X wypowie PlayStation 5 wojnę cenową? Oby – niedrogie i dobre systemy rozrywki w domu to zawsze profit dla klienta.

Xbox Series X kontra PlayStation 5 – który kontroler lepszy? (ankieta)

źródło: ithome.com dzięki gizchina.com