PlayStation

PlayStation 5 – jest spodziewana data premiery, cena oraz Gran Turismo 7 jako tytuł startowy

W miarę zbliżania się do daty premiery PlayStation 5, coraz więcej informatorów zdaje się potwierdzać cenę konsoli Sony. No właśnie – jakiej daty? I jaką cenę?

Data premiery PlayStation 5

Do tej pory mogliśmy być pewni tylko tego, co przekazał polski oddział Sony: premiera konsoli PlayStation 5 odbędzie się pod koniec 2020 roku. Konkretna data nie była znana, i oficjalnie dalej nie jest. Jednak osoby, które wiedzą, gdzie szukać takich informacji, zdołały dowiedzieć się, że prawdopodobnym dniem, w którym odbędzie się konferencja Sony poświęcona nowej konsoli firmy, odbędzie się 20 listopada 2020 roku, czyli dokładnie za rok.

Tymi danymi podzielił się człowiek, który jako pierwszy podał do publicznej informacji fakt przesunięcia o kilka miesięcy premiery The Last of Us 2. Wydaje się więc to być całkiem wiarygodne źródło. Wskazana przez PSErebus data jest całkiem prawdopodobna. Sony będzie pewnie chciało zacząć sprzedaż z wysokiego C, a będzie to możliwe tylko wtedy, gdy PlayStation 5 trafi na rynek odpowiednio wcześnie przed świątecznym szałem zakupowym. Wprowadzenie konsoli do sprzedaży po Gwiazdce nie wydawałoby się zbyt rozsądne.

Tytułem startowym, w jaki mieliby zagrać pierwsi gracze PS5, miałoby zostać Gran Turismo 7. Trzeba pamiętać, że wtedy od kilku miesięcy posiadacze PlayStation 4 powinni już cieszyć się The Last of Us 2którego aktualna data premiery to 29 maja 2020 roku. Niewykluczone, że wraz z Gran Turismo 7, graczom zostanie powierzona także wersja TLOU2 na PlayStation 5.

https://twitter.com/PSErebus/status/1196653306006949888

Cena PlayStation 5

Teraz przechodzimy do tematu ceny. Ta już wcześniej była określana na nieprzesadnie wysoką. Niektórzy wskazywali dotąd na przedział między 500 a 600 dolarów. PSErebus natrafił podobno na informacje każące mu sądzić, że startową ceną PS5 będzie 499 dolarów. W bezpośrednim przeliczeniu na złotówki, daje to obecnie ponad 1940 zł. Biorąc pod uwagę, że ceny elektroniki w Polsce nigdy nie są przelicznikiem 1:1 do amerykańskich, spodziewałbym się ceny na poziomie dwóch i pół tysiąca złotych. 2499 zł, powiedzmy, choć pamiętajcie, że to tylko mój strzał, i to bazujący na plotce. Kwota startowa będzie dotyczyć wersji sprzętu z dyskiem 500 GB lub 1 TB. Wyższe opcje pamięciowe będą na pewno droższe.

499 dolarów nie jest jakąś tragedią – jeśli Sony rzeczywiście będzie sprzedawać PlayStation 5 w takiej cenie, to jest szansa, by konsola pobiła kolejne rekordy dystrybucji. Wszak firma musi też pamiętać o nowym Xboksie, choć jest o nim znacznie ciszej niż o konsoli z Japonii.

Recenzja The Outer Worlds – tej gry nie wolno Wam przegapić!

źródło: PSErebus dzięki gamingsociety.pl i eurogamer.pl