Ceny PlayStation 5 w jednym z włoskich sklepów: jeśli się potwierdzą, to ja wchodzę w ciemno

W jednym z włoskich sklepów internetowych rozpoczęła się przedsprzedaż konsoli Sony PlayStation 5. Jeśli cena, w jakiej obecnie można tam nabyć konsolę potwierdzi się, to będzie bardzo dobra wiadomość.

Reklama

Możliwości jedno, cena drugie

Mijający właśnie rok będzie czasem, w którym rynkowego debiutu doczekają się konsole następnej generacji – Sony PlayStation 5 oraz Xbox Series XZ dnia na dzień w sieci pojawiają się kolejne wiadomości dotyczące możliwej specyfikacji nadchodzących konsoli oraz tytułów, w które będziemy mogli zagrać w momencie ich premiery. Co do tego, że konsole nowej generacji znacznie przewyższą możliwościami technicznymi to, co oferują obecne, możemy być właściwie pewni. Zagwozdką pozostaje jeden, ale bardzo istotny szczegół – ich cena w momencie rozpoczęcia sprzedaży. Sklep internetowy gamelife.it właśnie rozpalił iskierkę nadziei w sercach graczy, rozpoczynając przedsprzedaż PlayStation 5 w rozsądnej, jak na model premierowy, cenie.

Reklama

PlayStation 5 za mniej niż 500 euro, to możliwe?

Zgodnie z ofertą dostępną na stronie sklepu, fabrycznie nowy egzemplarz PlayStation 5 można zamówić już za 450 euro, czyli około 2050 złotych. Jak na konsolę nowej generacji, w dodatku w przedsprzedaży, cena jak najbardziej zachęcająca!

Sony PlayStation 5 PS5 cena
fot. gamelife.it

Jeśli cena podana przez gamelife.it okaże się prawdziwa, gracze będą mieli powód do radości. Jednak czy długotrwałej? Co do tego mam pewne wątpliwości. Niska, jak na 2020 rok, cena konsoli, może zwiastować coś znacznie gorszego – zdecydowanie wyższą cenę gier niż w przypadku tych dostępnych na PlayStation 4. Czyżby Sony zdecydowało się sprzedawać nową konsolę relatywnie tanio, by w przyszłości zarobić na grach i PlayStation Plus? Istnieje taka możliwość.

Można jeszcze taniej, kup używaną!

Co ciekawe, poza ceną fabrycznie nowej konsoli PS5, włoski sklep podaje również cenę wersji używanej. Zgodnie z informacją na stronie internetowej, będzie ona kosztować 350 euro (około 1600 złotych). Niestety, z wiadomych przyczyn nie można jeszcze zamawiać sztuk z drugiej ręki.

Swoją drogą, informacja o cenie PS5 na rynku wtórnym, czyli przewidywanie tempa spadku wartości konsoli już teraz, nieco odbiera wiarygodności opublikowanej ofercie, dlatego, mimo wszystko, należy podejść do niej z dystansem.

A Wy, szanowni Czytelnicy, zdecydowaliście się już na zakup PlayStation 5 albo Xboxa Series X w przedsprzedaży? Jeśli tak, jaką sumę jesteście gotowi przeznaczyć na ten nabytek?

Źródło: gamelife.it

 1. Konsola nie miała oficjalnej premiery, nikt nie podał ceny. To już kolejny sklep, który wyskakuje z oferta i jedyne tego zamierzenie to… zdobycie rozgłosu (co jak widać się udaje).
  Biorąc pod uwagę koszty samego dysku, cena może podskoczyć. Osobiście sadzę, ze zamknie się w 2500 zł, ale na ok 2050 zł bym raczej nie liczył.

  Kupie tak czy inaczej, ale nie w „pierwszym rzucie”. To sprzęt nawet 6-7 lat, wiec lepiej poć skąd te 3 miesiące od chwili rozpoczęcia sprzedaży i kupić sprzęt, który będzie wyleczony z początkowych problemów (bo jakieś zapewne się pojawia).

  1. racja ja poczekałem nie mal rok czasu zanim kupiłem ps4 z początku była tylko w czarnej wersji sprzedawana potem się rozwinął worek z EKSKLUZYWNYMI egzemplarzami konsoli i na dodatek cena ps4 spadła no i przeszły te wszystkie kłopoty z wypluwaniem dysków jak z początku powstanie ps4 występowały

   1. Widzę, że koledzy wyżej podobna taktyka jak ja byk dodał panowie ,że warto poczekać żeby biblioteka była większa bo na ps4 mam wszytko ograne więc na ps5 w stare tytuły raczej nie będę grać :)

    1. u siebie mam jeszcze parę gir do ogrania więc ja poczekam spokojnie aż wyjdzie więcej tytułów na ps5 osobiście czekam na KILLZONE moja obowiązkowa pozycja na wszystkie konsole sony potem dying light następnie the last of us ,Horizon Zero Dawn ,God of War oczywiście jak wyjdzie następna cześć no i to co mi zostanie z ps do ogrania

    2. Według zapowiedzi Sony min 100 najpopularniejszych tytułów z PS4 będzie działać w PS5, także z lepszej rozdzielczości lub większej ilości klatek. Zobaczymy jak to będzie, ale liczę, ze pogram tez w hity z PS4 na PS5?

     1. Powiem ci szczerze jedyną grą ,którą będę chciał jeszcze raz ograć to jest rdr2 tak nie miałem obok wiedźmina 3 takiego uczucia kur… już ukończyłem ja chcę więcej. Gry jak thlou,god, uncharted, horizon itp to są fajne gry ale nie miałem takiego efektu Wow ze mój osobisty gust rozwaliło na łopatki. Jedynie strasznie na czerwcową premierę napaliłem się na Ghost of Thusima.

     2. RDR2 z kolei dla mnie jest najbardziej przereklamowana gra tej generacji (chociaż to oczywiście dobry tytuł i w pewnych aspektach nawet niepowtarzalna), ale właśnie zdecydowanie bardziej zależy mi na tytułach, które wymieniłeś i wolę właśnie te + kilka innych:)

     3. Pewnie każdy ma swój gust dla mnie mimo przereklamowania to jest sztossem ale tylko dlatego ze Lubię takie klimaty fakt może jeszcze raz bym przeszedł uncharted i tlou noi . Ewentualnie jeszcze spider – Man mimo, że w moim odczuciu można było by kilka aspektów zmienić ale jestem fanem dc i marvela więc tak przeszedł bym jeszcze raz :)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama