Xbox Series X digital
Xbox Series X 2024 digital (źródło: Xbox)

Nowy Xbox Series X zapowiedziany. Znamy cenę!

Dość niespodziewanie na Xbox Games Showcase Microsoft zaprezentował… nową konsolę! Xbox Series X będzie dostępny w wersji digital, a do tego konsole Microsoftu dostępne będą w nowej wersji kolorystycznej oraz z dwoma wariantami pojemności dysku SSD.

Nowy Xbox Series X dużym zaskoczeniem

Niewątpliwie Xbox Games Showcase miał się kręcić głównie wokół nowych gier oraz dodatków do już istniejących produkcji. Na to zresztą wskazuje nazwa wydarzenia Microsoftu. Jednak swoją uwagę na tym show zebrała również konsola Xbox, ponieważ amerykańska korporacja przygotowała… nową wersję Xbox Series X.

Na razie nie będzie edycji z dopiskiem „Pro” i mocniejszym procesorem czy kartą graficzną. Nie! Zamiast tego otrzymamy digitalową odsłonę Xbox Series X.

Już od wielu miesięcy plotkowało się o tym, że Microsoft oraz PlayStation pracują nad nowymi odsłonami swoich konsol. Miało być PlayStation 5 Pro i Xbox Series X Pro. Tego drugiego nie będzie, a przynajmniej na razie. Zamiast tego mocniejsza wersja obecnej generacji konsol Microsoftu otrzyma opcję bez napędu, a ta z fizycznym nośnikiem będzie dostępna z obudową w nowym kolorze o wdzięcznej nazwie „gwiezdna czerń”.

xbox-series-x-2024-oraz-series-s-2024
Grafika promująca nowe konsole Xbox Series X/S (źródło: Xbox)

Jak prezentuje się Xbox Series X 2024?

Xbox Series X 2024 (nadajmy mu taką nazwę roboczą ;)) nie będzie walczył z PlayStation 5 Pro na moc urządzenia. Zamiast tego firma z Redmond postawiła na wersję bez napędu, która ma być dostępna z dyskiem 1 TB SSD jedynie w białym kolorze. Gwiezdna czerń jest zarezerwowana dla 2 TB SSD z fizycznym napędem, co też jest ważną informacją dla kupujących!

Przynajmniej na razie firma nie planuje nowego wariantu kolorystycznego rozszerzyć na inne wersje konsoli, czyli digitalowy Xbox Series X bądź Xbox S. Podobnie jest z pojemnością dysku dostępną na tych urządzeniach.

Wersja bez napędu Xbox Series X będzie dostępna za 449,99 dolarów (około 1800 złotych) i ma zapewniać jakość nawet do 4K, czyli tyle, ile odpowiednik z napędem. Z kolei Xbox Series X w kolorze gwiezdna czerń i z 2 TB SSD ma kosztować około 2400 złotych (599,99 dolarów).

Na oficjalną datę premiery musimy jeszcze poczekać!