Samsung Xbox

Przedsprzedaż nowych urządzeń Samsunga wyjątkowo korzystna dla… graczy!

Wczoraj swoją premierę miały długo wyczekiwane, nowe modele smartfonów i tabletów Samsunga. Już 21 sierpnia 2020 roku do sklepów trafią Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra, a także Galaxy Tab S7 i Galaxy Tab S7+. Jeśli jesteście zainteresowani kupnem wspomnianych sprzętów, to warto rozważyć przedsprzedaż, która może się okazać wyjątkowo korzystna dla… graczy!

Do tej pory gaming na smartfonie kojarzył się raczej z prostymi i tanimi grami mobilnymi (z kilkoma wyjątkami). Era streamingu gier może jednak przynieść w tej materii spore zmiany. Tym bardziej, jeśli stoi za tym marka Xbox, która rozpoczęła właśnie współpracę z firmą Samsung.

Współpraca Samsunga i Xbox w kwestii xCloud

Zapowiedź tej współpracy nie była jakimś ogromnym zaskoczeniem, bo wspomniano już o niej na niedawnej konferencji Microsoftu. Na wczorajszym Galaxy Unpacked dowiedzieliśmy się jednak o niej nieco więcej.

Po pierwsze, najnowszy sprzęt Samsunga w postaci smartfonów Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra, a także tabletów Galaxy Tab S7 i Galaxy Tab S7+ jest oficjalnie wspierany przez usługę strumieniowania gier xCloud.

Po drugie, jak donosi serwis The Verge, w Samsung Galaxy Store ma pojawić się specjalna aplikacja Xbox Game Pass, pozwalająca na wewnętrzne zakupy przy pomocy specjalnych żetonów. Rzekomo ta sama aplikacja ze sklepu Google Play nie zaoferuje takiej funkcjonalności.

Po trzecie zaś, moim zdaniem najciekawsze, do zamówień przedpremierowych nowych urządzeń Samsunga będą dodawane gadżety związane z projektem xCloud.

Zestawy gracza do zamówień przedpremierowych

Jeśli do 20 sierpnia 2020 roku zamówicie przedpremierowo Samsunga Galaxy Note 20 lub Galaxy Note 20 Ultra, będziecie mogli dołączyć do swojego nowego smartfona jeden z bezpłatnych bonusów.

W przypadku Galaxy Note 20 można wybrać jeden z dwóch prezentów:

  • Słuchawki Galaxy Buds+ lub
  • Zestaw gracza, na który składa się kontroler MOGA XP5-X+, trzymiesięczna subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate, a także bezprzewodowa ładowarka.

Jeśli zaś chodzi o mocniejszego brata, Galaxy Note 20 Ultra, to tu do wyboru są:

  • Słuchawki Buds Live lub
  • Zestaw gracza, w skład którego wchodzą kontroler MOGA XP5-X+, trzymiesięczna subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate oraz bezprzewodowa ładowarka.

Podobna oferta dotyczy nowych tabletów Samsunga, które również miały wczoraj swoją oficjalną premierę. Decydując się na przedpremierowe zamówienie Galaxy Tab S7 lub Galaxy Tab S7+, można otrzymać bezpłatnie prezent w postaci etui Book Cover lub zestawu gracza, składającego się z trzymiesięcznej subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate i kontrolera MOGA XP5-X+ (do wyboru).

Co ważne, wspomniany abonament Xbox Game Pass Ultimate będzie aktywny na sprzęcie Samsunga dopiero od 15 września 2020 roku, czyli w dzień startu usługi xCloud, która – co bardzo ważne – będzie od razu dostępna w Polsce.

Przyznać trzeba, że jeśli ktoś rzeczywiście jest zainteresowany korzystaniem z usługi xCloud na swoim nowym smartfonie lub tablecie z serii Galaxy, to wybór zestawu gracza jest w pełni uzasadniony i całkiem korzystny. Mam jednak tylko nadzieję, że w przyszłości współpraca południowokoreańskiego producenta z Xboksem zaowocuje jeszcze innymi, ciekawymi akcjami promocyjnymi.

Polecamy również: