Microsoft Store Xbox

Xbox One otrzymuje zaktualizowany interfejs. A z nową aplikacją Xbox skorzystamy z remote play

Minął zaledwie miesiąc, odkąd Microsoft ogłosił beta testy nowego interfejsu dla swojej konsoli Xbox One. Wygląda na to, że te dobiegły one końca, jako że odświeżone UI trafia już do wszystkich użytkowników tej konsoli.

Reklama

Nowy interfejs to nie tylko nowy układ bloków

Nowe UI oczywiście nie powstało wyłącznie z myślą o konsolach tej generacji, bo już w listopadzie nastąpi rynkowa premiera Xbox Series X i Series S, które podobnie skorzystają na aktualizacji.

Ta nie ogranicza się tylko do nowego, bardziej przejrzystego układu bloków. Każdy będzie można dowolnie spersonalizować. W jednym z nich znajdą się chociażby powiadomienia, takie jak zaproszenia do znajomych czy informacja o zainstalowanej grze.

Odświeżenia doczekał się również kanał aktywności, gdzie przeczytamy m.in. o nadchodzących aktualizacjach do wybranych tytułów. Cel był jasny – uczynić UI możliwie najbardziej przystępnym i czytelnym.

Czas też na nową aplikację mobilną

Do Sklepu Google Play trafiła nowa aplikacja Xbox (na razie w wersji beta), którą może przetestować każdy chętny. Dzięki niej mamy obsługiwać interfejs Xbox równie sprawnie, co na konsoli.

xbox app interfejs microsoft xbox one
Wszystko na wyciągnięcie ręki (fot. Microsoft)

Jak w przypadku interfejsu na konsolach, każdy użytkownik aplikacji Xbox na smartfonie będzie mógł przeglądać powiadomienia konta. Nie będą one osobne dla obu urządzeń. Każde przeczytane powiadomienie na telefonie pozostanie takim nawet na konsoli. Może ono dotyczyć ukończonego procesu zapisywania nagranego przez nas fragmentu rozgrywki – wtedy nie będzie potrzeby wracać do salonu i chwytać za kontroler, bo każde nagranie możemy zapisać na telefonie i/lub udostępnić je w mediach społecznościowych. Tak po prostu ze smartfona. Ponadto nie zabraknie oczywiście tak podstawowych funkcji, jak przeglądanie profili graczy czy rozmowy tekstowe i głosowe z przyjaciółmi.

Xbox Remote Play dostępny dla wszystkich

Jeżeli chcieliście wcześniej zdalnie pograć na smartfonie, a nie byliście w programie Xbox Insider, to mam dla Was dobrą wiadomość. Teraz wystarczy, że pobierzecie nową aplikację na swoje urządzenie. Wraz z nią opcja remote play została udostępniona wszystkim. Już w wersji beta.

xbox app remote play console streaming
Telewizor może odpocząć (fot. Microsoft)

Nowa aplikacja Xbox w wersji beta trafiła na wszystkie wspierane przez Microsoft rynki, w tym Polskę. Pobrać można ją za darmo ze sklepu Google Play, na urządzenia z systemem Android 6.0 i wzwyż.

Pobierz aplikację Xbox (beta) ze Sklepu Google Play

Zobacz też: