Xbox Series S Xbox Series X

Właśnie rozpoczęła się przedsprzedaż Xbox Series S i Xbox Series X!

Na ten dzień czekało wielu graczy! Właśnie wystartowała światowa przedsprzedaż konsol Xbox Series S i Xbox Series X. Również w Polsce, we wszystkich największych sklepach z elektroniką, możemy już składać zamówienia na nowe konsole Microsoftu. Do premiery nowych Xboksów pozostało tylko 49 dni!

Konsola Sony PlayStation 5 jest już dostępna

Kilka dni temu, zaraz po zakończeniu ostatniej konferencji PlayStation, wystartowała niespodziewana przedsprzedaż nowych konsol Sony. Przez ten dość nagły start w wielu krajach i sklepach dość szybko zaczęło brakować podstawowego modelu PlayStation 5.

Xbox postanowił zaś obrać zupełnie inną taktykę niż Sony i z wyprzedzeniem poinformował swoich fanów o dokładnej dacie rozpoczęcia przedsprzedaży swoich nowych konsol. Dzięki temu każdy zainteresowany zakupem Xbox Series S lub Series X mógł na chłodno i z odpowiednim wyprzedzeniem zastanowić się nad zakupem urządzenia i przygotować się do jego zamówienia.

Xbox Series S kontra Series X

Jeśli jednak nadal nie jesteście pewni, który model konsoli wybrać, to już spieszę z szybkim skrótem wszystkich najważniejszych informacji. Microsoft na start nowej generacji przygotował dwie wersje swojego urządzenia.

Pierwszą z nich jest Xbox Series X – najpotężniejsza konsola w historii, która jest nie tylko wydajniejsza od PlayStation 5, ale też nieco od niej tańsza, oferując jednocześnie więcej miejsca na dane. Urządzenie to ma zapewnić grę w rozdzielczości nawet 4K przy 120 klatkach na sekundę (maksymalnie 8K przy 60 FPS). Konsola dodatkowo wspiera technologię ray tracingu i jest wyposażona w super szybki dysk SSD.

Drugi model Xboksa to Series S – najtańsza i jednocześnie najmniejsza konsola dziewiątej generacji. Jest to spowodowane niższą wydajnością i brakiem napędu optycznego, ale urządzenie to i tak ma wspierać wspomniany ray tracing oraz 120 klatek na sekundę, ale niestety tylko w maksymalnej rozdzielczości 1440p. Warto tu też zauważyć, że konsola Xbox Series S jest o aż 60% mniejsza od Xboksa Series X!

Xbox Series SXbox Series X
Procesor:8-rdzeniowy AMD Zen 2 CPU o taktowaniu 3,6 GHz8-rdzeniowy AMD Zen 2 CPU o taktowaniu 3,8 GHz
GPU:AMD RDNA 2 (1,565 GHz) – 4 TFLOPSAMD RDNA 2 (1,825 GHz) – 12,15 TFLOPS
RAM:10 GB DDR616 GB DDR6
Napęd optyczny:Brak4K UHD Blu-ray
Pojemność dysku SSD:512 GB PCIe Gen 4 NVMe SSD1 TB PCIe Gen 4 NVMe SSD

Wystartowała przedsprzedaż!

Dziś, od godziny 9:00, w największych polskich sklepach możemy już składać przedpremierowe zamówienia na obydwie nowe konsole Microsoftu. Ceny prezentują się następująco:

Xbox Series S – 1349 złotych

Xbox Series X – 2249 złotych

Kup konsolę Xbox Series X w przedsprzedaży!

Konsole są również dostępne w sieci naszego partnera Media Expert, który jest jedynym w Polsce sklepem oferującym usługę Xbox All Access.

Premiera konsol nowej generacji od Microsoftu odbędzie się już niebawem, bo 10 listopada 2020 roku. Co ważne, jest to równoczesna światowa premiera obejmująca aż 36 krajów, w tym oczywiście i Polskę.

Zobacz również: