Beta-testerzy mogą już testować nowy wygląd interfejsu w Xbox One

Microsoft rozpoczął udostępnianie nowego wyglądu UI Xbox One dla osób zgłoszonych jako beta-testerzy. Zobaczymy kilka użytecznych zmian, które mają usprawnić działanie i poruszanie się po interfejsie.

Microsoft odświeża interfejs Xbox One

Nowy wygląd UI ma znacznie usprawnić tzw. user-experience i sprawić, że wiele rzeczy będzie znacznie łatwiej odnaleźć. Dodatkowo wprowadza kilka ciekawych funkcji. Zmiany powinny być już dostępne dla beta-testerów konsoli Xbox One, a w późniejszym czasie mają trafić do wszystkich użytkowników oraz do osób, które zakupią Xbox Series X. Zobaczmy, co przygotował dla nas Microsoft.

Ekran startowy

Zmiany można zaobserwować już od strony głównej, która uruchamia się od razu po włączeniu konsoli. Otrzymała ona odświeżony wygląd, który jest bardziej przejrzysty i pozwoli łatwiej dotrzeć do najczęściej używanych funkcji.

Xbox One new UI
Odświeżony wygląd strony głównej (fot. Microsoft)

Nowe przyciski w bocznym menu

Dodatkowo nowy wygląd pozwoli na większe dostosowanie go do swoich preferencji, poprzez możliwość wyboru zakładek, które chcemy używać w menu. Na jego dole dodano także przyciski ułatwiające dostęp do najważniejszych funkcji, takich jak np. powiadomienia czy sterowanie dźwiękiem.

Xbox One new UI
Menu boczne zostało wzbogacone o nowe opcje (fot. Microsoft)

Powiadomienia

A skoro o powiadomieniach mowa, to ich wygląd także doczekał się zmiany. Poza dodaniem przycisku do menu, zmiana dotyczy głównie sposobu grupowania powiadomień. Wszystkie będziemy teraz widzieć w jednej zakładce, zarówno zaproszenia od znajomych, jak i alerty czy wiadomości. Dodatkowo będziemy mogli sprawdzać je w nowej aplikacji Xbox App, która również wstępuje właśnie w wersję beta.

XBOX One UI-3
Nowy wygląd powiadomień oraz aplikacja Xbox App (fot. Microsoft)

Czaty i poczekalnie

Zmian doczekał się też ekran czatu w naszej poczekalni. Po wcześniejszych zmianach teraz zobaczymy kolejną nowość w postaci kontroli dźwięku indywidualnego użytkownika w naszym „party”. Dodatkowo będziemy mogli skorzystać także ze skrótów wiadomości, które będą się pojawiały w powiadomieniach. Pozwoli to na szybkie podejrzenie informacji od innych graczy.

XBOX One UI-4
Zakładka poczekalni także otrzymała usprawnienia (fot. Microsoft)

Ułatwienia dla początkujących

Nowością są też bardziej przejrzyste podpowiedzi i wskazówki dla osób, które pierwszy raz odpalają swoją konsolę. Menu będzie teraz lepiej opisane, z instrukcjami, do czego odnosi się każda z funkcji.

XBOX One UI-5
W nowym UI zagoszczą lepsze podpowiedzi dla początkujących (fot. Microsoft)

Odświeżony kanał aktywności

Kanał aktywności w Xbox One również doczekał się swoich zmian. Od teraz wszystkie posty będą miały taki sam rozmiar, niezależnie od tego, do jakiej zakładki należą. Dodatkowo usprawniono obsługę poszczególnych sekcji, czy autoodtwarzania filmów. Dodano także skróty mające ułatwić nawigację do innych aktywności twórcy klipu czy screena.

Polecamy również: