FIFA 21 - fot. Tabletowo.pl

Fani piłki nożnej i hokeja będą wniebowzięci. FIFA 21 i NHL 21 zmierzają do Xbox Game Pass!

Entuzjaści gier i najpopularniejszego sportu zespołowego na Starym Kontynencie mogą zacierać ręce. Najnowsza odsłona piłkarskiego hitu – FIFA 21 – zmierza do abonamentu Xbox Game Pass. Sympatycy hokeja również nie powinni czuć się rozczarowani.

Reklama

EA Play gra Microsoftem

Kiedy w listopadzie ubiegłego roku do już bardzo obszernej biblioteki gier oferowanej przez abonament Xbox Game Pass dołączał EA Play, gracze konsolowi byli wniebowzięci. Serie Mass Effect, Need for Speed, czy też Dragon Age razem w cenie jednego abonamentu. Pecetowcy musieli niestety ostatecznie poczekać chwilę dłużej, ale finalnie 18 marca bieżącego roku usługa dołączyła także do komputerowego wariantu abonamentu.

FIFA 21 i NHL 21 niedługo wzmocnią szeregi Game Passa za sprawą EA Play.
fot. EA

Połączenie usługi Microsoftu i EA oznaczało także rozszerzenie portfolio o gamę szalenie popularnych gier sportowych. Do tej pory jednak posiadacze Game Passa musieli cieszyć się starszymi wersjami tytułów. Wydawana z roku na rok odsłona rozwijanego przez EA Sports cyklu gier piłkarskich – FIFA – dostępna była tylko w wersjach od 15 do 20. W przypadku hokeja, gracze mieli do dyspozycji trzy ostatnie odsłony, jak i remaster wersji gry z 1993 – NHL 94 Rewind. Najnowsze tytuły z obu serii nie były dostępne wcześniej w podstawowej wersji abonamentu EA Play, która jest częścią Xbox Game Pass. Poza zakupem w sklepie, gracze pecetowi mieli możliwość skorzystania z ekskluzywnie dostępnego na PC wariantu subskrypcji EA Play Pro.

FIFA 21 i NFL 21 zmierzają do XGP

Teraz znacznie większe grono graczy będzie mogło cieszyć się z najnowszych odsłon gier sportowych. Jak poinformował oficjalny profil twitterowy EA Play, FIFA 21 i NHL 21 zmierzają do podstawowej wersji abonamentu. Oznacza to, że gry trafią także do usługi Xbox Game Pass.

W najbliższym czasie zainteresowani otrzymają dostęp do wspominanych tytułów. Na pierwszy ogień pójdzie NHL 21, czyli symulator hokeja. Fani meczów organizowanych na tafli lodu będą mogli wejść do gry już 12 kwietnia. Sympatycy piłki nożnej muszą natomiast poczekać chwilkę dłużej. FIFA 21 ma zasilić usługę w maju. Nie jest jeszcze znana dokładna data. Możemy się spodziewać, że Phil Spencer i spółka w niedługim czasie ogłoszą szczegóły dołączenia obu tytułów do usługi Xbox Game Pass.