Need for Speed Hot Pursuit Remastered

Need for Speed Hot Pursuit Remastered oficjalnie zapowiedziane! Gra pojawi się nawet na Nintendo Switch

Po naprawdę wielu przeciekach, EA w końcu postanowiło oficjalnie zapowiedzieć Need for Speed Hot Pursuit Remastered. Dostaliśmy całą masę informacji o nadchodzącej wersji odświeżonego hitu z 2010 roku – pora więc je tu wszystkie streścić.

Zacznijmy od razu od szczegółów – Need for Speed Hot Pursuit Remastered to (jak sama nazwa wskazuje) jedynie odświeżona wersja hitu z 2010 roku, a nie remake „pełną gębą”. Spodziewać się jednak możemy sporych ulepszeń w grafice, a także dużo zawartości.

W grze znajdziemy wszystkie wydane do oryginału dodatki, a także parę nowości. Cieszy również obecność międzyplatformowego Cross-Play’u oraz tablica wyników Autolog, której wyniki również są zbierane ze wszystkich platform.

Nowa, ulepszona grafika

Jeśli chodzi o oprawę, wszystkie wersje gry mają charakteryzować się znacząco ulepszoną grafiką – największe różnice będą widoczne w odtwarzanej rozdzielczości i liczbie klatek na sekundę na poszczególnych platformach. Na PC bez żadnych zaskoczeń możemy grać nawet w 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 4K – jeśli tylko pozwoli nam na to nasz komputer.

Na podstawowym modelu Xbox One i PlayStation 4 gra działa już „tylko” w rozdzielczości 1080p i 30 FPS. Oczywiście nie zapomniano tu o posiadaczach PlayStation 4 Pro i Xbox One X – w tym wypadku możemy się zdecydować na grę w 4K i 30 klatkach na sekundę lub 1080p i 60 klatkach, a więc do wyboru, do koloru.

Need for Speed Hot Pursuit Remastered zadebiutuje już 6 listopada 2020 roku na PC, PlayStaion 4 i Xbox One. W grę zagramy również na nowej generacji w ramach wstecznej kompatybilności. Tydzień później pojawi się też wersja na konsolę Nintendo Switch, o której więcej przeczytacie poniżej.

Wymagania sprzętowe Need for Speed Hot Pursuit Remastered

Jeśli planujecie grę na PC, to już teraz możecie zestawić swoją specyfikację komputera z minimalnymi, a także zalecanymi wymaganiami sprzętowymi Need for Speed Hot Pursuit Remastered.

Minimalne wymagania sprzętowe Need for Speed Hot Pursuit Remastered:

System operacyjny:Windows 10
Procesor:Phenom II X4 965 lub i3-2120
Pamięć RAM:8 GB
Karta graficzna:Radeon HD 5750 lub GeForce GTS 450
Miejsce na dysku:45 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe Need for Speed Hot Pursuit Remastered:

System operacyjny:Windows 10
Procesor:FX-8350 lub i5-3570K
Pamięć RAM:8 GB
Karta graficzna:Radeon R9 270x lub GeForce GTX 660
Miejsce na dysku:45 GB

Need for Speed Hot Pursuit Remastered na Nintendo Switch

Wersja gry na przenośną konsolę Nintendo nie różni się zawartością od pozostałych wydań odświeżonego Hot Pursuit. Jak więc możecie się domyślić, główną różnicą będzie oprawa graficzna, która zostanie pozbawiona takich „bajerów”, jak SSAO, ulepszony antyaliasing, czy wyższej jakości tekstury.

Jednak spokojnie, posiadacze Switcha i tak dostaną dużo lepiej wyglądającą wersję gry niż oryginał z 2010 roku, w dodatku w rozdzielczości 1080p w trybie zakodowanym i 720p w trybie przenośnym (w obydwu przypadkach mówimy tu o grze w 30 klatkach na sekundę).

Need for Speed Hot Pursuit Remastered

Co bardzo ważne, Autolog i gra wieloosobowa w Cross-Play’u obejmie również „Pstryczka”! Jak wspominałem powyżej, wersja na Switcha zadebiutuje kilka dni później od pozostałych wydań – dokładnie 13 listopada 2020 roku.

Przyznam szczerze, że nie jestem do końca pewny, czy akurat ta odsłona potrzebowała remastera. Moim skromnym zdaniem oryginalny Hot Pursuit nadal broni się świetnie, pomimo że na rynku znajdziemy już o wiele nowsze części Need for Speeda. Z drugiej jednak strony nikt nikogo nie zmusza do kupowania, a pewny jestem, że fani z chęcią wyciągną rękę po odświeżoną wersję – sam może skuszę się na Need for Speed Hot Pursuit Remastered na Nintendo Switch.

Pierwotna wersja gry Need for Speed Hot Pursuit zadebiutowała 16 listopada 2010 roku na PC, PlayStation 3 i Xbox 360. Zapowiada się więc huczna 10. rocznica gry!

Zobacz też: