Xbox-Series-S-Xbox-Series-X-Tabletowo-Microsoft-EA-Play

Biblioteka gier EA Play zostanie dołączona do Xbox Game Pass Ultimate w premierę nowych Xboksów!

O dołączeniu bogatej biblioteki gier EA Play do Xbox Game Pass Ultimate wiemy już od jakiegoś czasu, teraz jednak Microsoft postanowił podzielić się dokładną datą tej „fuzji”. Wybór ten raczej nie zaskakuje.

Gry z EA Play w Xbox Game Pass Ultimate już w listopadzie!

Mniej więcej w połowie września zapowiedziano współpracę pomiędzy Microsoftem a Electronic Arts, czego wynikiem będzie dodanie ponad 70 gier EA do katalogu gier abonamentu Xboksa!

Data dołączenia biblioteki EA Play do Xbox Game Pass Ultimate została zaplanowana na 10 listopada — czyli w premierę nowych Xboksów. Co ważne, dodanie wspomnianych gier nie przyniesie żadnej podwyżki w cenie usługi Microsoftu!

Przyszłość według Xboksa

Microsoft przygotował również specjalną grafikę promocyjną, przedstawiającą ich wizję przyszłości Xboksa. W skrócie — użytkownik mógłby dowolnie grać na przeróżnych platformach, wybierając pomiędzy konsolami, komputerem, a także smartfonem czy tabletem. A wszystko spaja z sobą abonament Xbox Game Pass Ultimate.

Xbox Series S Xbox Series X PC Xbox Game Pass Ultimate EA Play

Wiemy które gry Bethesdy trafią do Xbox Game Pass!

Co więcej, na stronie Xbox News potwierdzono, które gry wykupionej niedawno Bethesdy trafią do Xbox Game Pass i jak się okazuje, będą to… wszystkie tytuły tego wydawcy/producenta! Mowa tu zarówno o wydanych już grach (takich jak seria Wolfenstein czy Skyrim), jak i przyszłych – wymieniono tu między innymi nadchodzącą grę Starfield.

Na dodanie gier Bethesdy do abonamentu Microsoftu musimy jeszcze chwilę poczekać. Najpewniej będzie to robione etapami, ale warto przypomnieć, że już jutro do Xbox Game Pass zawita tegoroczny hit id Software – Doom Eternal! Na razie tylko na konsoli Xbox One, ale niebawem gra będzie dostępna również w abonamencie dla PC.

Zobacz również: