iPad Mini 6 – większy ekran niż w poprzedniku, podobne wymiary. Premiera już niebawem

Od jakiegoś czasu pojawiały się plotki, że Apple pracuje nad kolejną generacją iPada Mini. Dzisiaj japoński blog technologiczny Mac Otakara podzielił się niektórymi szczegółami na temat nadchodzącego tabletu, pochodzącymi z chińskiego łańcucha dostaw. Szczególną uwagę przykuwa rozmiar wyświetlacza, który ma być większy niż w poprzednikach. Samo urządzenie ma jednak nie być większe, a to za sprawą pomniejszonych względem poprzedników ramkom.

Znana specyfikacja nadchodzącego iPada Mini

Na razie niestety nie znamy takich szczegółów specyfikacji, jak zastosowany procesor, ilość dostępnej pamięci czy rozmiar akumulatora. Wiemy natomiast, że ogólny wygląd ‌iPada Mini szóstej generacji będzie wzorowany na iPadzie Air trzeciej generacji. Tablet nadal będzie wyposażony w obsługujący Touch ID przycisk Home na dolnej ramce. Nie zabraknie również portu Lightning do ładowania urządzenia.

Mówiąc o ramkach należy dodać, że mają być one cieńsze od tych zastosowanych w starszych modelach. Sam wyświetlacz ma za to być o pół cala większy niż w poprzedniku (8,4″ w porównaniu z 7,9″). Jest to niejako potwierdzenie słów analityka Apple Minga-Chi Kuo z maja zeszłego roku.

Powiedział wówczas, że następna generacja iPada mini będzie miała wyświetlacz o przekątnej około 8,5 cala. Dodał również, że Apple pracuje nad iPadem z wyświetlaczem mini-LED, jednak w tym przypadku zapewne mówił o nachodzącym iPadzie Pro.

Premiera szóstej generacji iPada mini jest już naprawdę blisko

Mac Otakara uważa, że ​​premiera nowej generacja iPada mini nastąpi już w marcu. Być może zadebiutuje on na dedykowanym wydarzeniu, na którym Apple zaprezentowałoby również wspomnianego wyżej iPada Pro z wyświetlaczem mini LED. Kolejne informacje na ten temat będą zapewne napływać w ciągu najbliższych tygodni.

W nadchodzącym tablecie nie zabkranie przycisku Home z funkcją Touch ID oraz złącza Lightning. (fot. Apple)

Będziecie zainteresowani zakupem jednego z nadchodzących tabletów producenta z Cupertino?