iPad Mini 6 – większy ekran niż w poprzedniku, podobne wymiary. Premiera już niebawem

Od jakiegoś czasu pojawiały się plotki, że Apple pracuje nad kolejną generacją iPada Mini. Dzisiaj japoński blog technologiczny Mac Otakara podzielił się niektórymi szczegółami na temat nadchodzącego tabletu, pochodzącymi z chińskiego łańcucha dostaw. Szczególną uwagę przykuwa rozmiar wyświetlacza, który ma być większy niż w poprzednikach. Samo urządzenie ma jednak nie być większe, a to za sprawą pomniejszonych względem poprzedników ramkom.

Reklama

Znana specyfikacja nadchodzącego iPada Mini

Na razie niestety nie znamy takich szczegółów specyfikacji, jak zastosowany procesor, ilość dostępnej pamięci czy rozmiar akumulatora. Wiemy natomiast, że ogólny wygląd ‌iPada Mini szóstej generacji będzie wzorowany na iPadzie Air trzeciej generacji. Tablet nadal będzie wyposażony w obsługujący Touch ID przycisk Home na dolnej ramce. Nie zabraknie również portu Lightning do ładowania urządzenia.

Mówiąc o ramkach należy dodać, że mają być one cieńsze od tych zastosowanych w starszych modelach. Sam wyświetlacz ma za to być o pół cala większy niż w poprzedniku (8,4″ w porównaniu z 7,9″). Jest to niejako potwierdzenie słów analityka Apple Minga-Chi Kuo z maja zeszłego roku.

Reklama

Powiedział wówczas, że następna generacja iPada mini będzie miała wyświetlacz o przekątnej około 8,5 cala. Dodał również, że Apple pracuje nad iPadem z wyświetlaczem mini-LED, jednak w tym przypadku zapewne mówił o nachodzącym iPadzie Pro.

Premiera szóstej generacji iPada mini jest już naprawdę blisko

Mac Otakara uważa, że ​​premiera nowej generacja iPada mini nastąpi już w marcu. Być może zadebiutuje on na dedykowanym wydarzeniu, na którym Apple zaprezentowałoby również wspomnianego wyżej iPada Pro z wyświetlaczem mini LED. Kolejne informacje na ten temat będą zapewne napływać w ciągu najbliższych tygodni.

W nadchodzącym tablecie nie zabkranie przycisku Home z funkcją Touch ID oraz złącza Lightning. (fot. Apple)

Będziecie zainteresowani zakupem jednego z nadchodzących tabletów producenta z Cupertino?

 1. Czekałem na to, ale nie wytrzymałem i ostatnio kupiłem 5-tkę. Ciekaw jestem ceny. Czy to będzie coś pomiędzy obecnym Mini, a Airem. Czy wręcz odwrotnie i pójdą drogą taniego iPada, czyli zjadą z wyjściowej ceny Mini. W sumie wizualnie się wiele nie zmieni. Po cichu liczyłem, że to będzie Air Mini.

   1. Mogliby zrobić te ramki na szerokość odpowiadającą przyciskowi Home. W sumie to mi taki dizajn pasuje. Nie jestem fanatykiem bezramkowców, szczególne że w przypadku tabletów boczne ramki służą jak uchwyt co jest bardzo wygodne.

    1. Służą, ale nie są potrzebne takie lotniska. Używam tabletu z ramkami 9-milimetrowymi i to jest aż nadto co potrzeba.

 2. Przy tak rosnących telefonach jest to bardzo dobra decyzja. 5 generacja mnie kusiła, ale miałem w głowie, że to jednak trochę za mało jak na współczesne realia. Na 8,5 cala jeśli będzie zachowana rozsądna cena chętnie się skuszę

 3. iPad mini 6 mający ekran 8,5 ” 90 Hz FullHD + jak bez ramek ekran iPada to było coś pozytywnego na wizerunku od firmy Apple by zyskał na następne lata iPada 6 mini .
  Taki iPad mini 6 już z modemem 5G jak z większą ilością pamięci ramu 6 GB /128 pamięci wewnętrznej ale za wszystko czeba słono zapłacić co jest od Apple nawet za większą ilością pamięci w tablecie Apple iPad mini .
  Przypuszczam że będzie procesor Bionic
  A13 w iPadzie 6 mini , bez i większych zmian w technologii znając realia Apple nie należy się spodziewać takiego zachwytu raczej to jest nie możliwe takie rozwiązania w iPadzie mini , gdzieś to przecież muszą upchać te stare pozostałości podzespołów elektronicznych z innych urządzeń Apple z magazynu w Chinach wykorzystać ponownie w tablecie
  iPad mini :,-)
  Szybkiego ładowanie baterii przydało by się w tablecie jak i ładowarką 50 A czego obecnie nie ma w iPad mini też większej pojemność baterii w tablecie Apple :,-)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama