Reklama
(fot. Tabletowo.pl)

iOS 14.4.2 i iOS 12.5.2 do pobrania. Aktualizacja usuwa poważną lukę bezpieczeństwa

Właściciele nowszych iPhone’ów, a także starszych modeli, powinni jak najszybciej pobrać najnowsze aktualizacje iOS. Firma Tima Cooka skupia się w nich na poprawie bezpieczeństwa.

Reklama

iOS 14.4.2 i iOS 12.5.2 usuwają poważny błąd w WebKit

Apple ponownie w tym miesiącu zdecydowało się wydać poprawkę bezpieczeństwa dla iPhone’ów i iPadów. Wcześniej właściciele iUrządzeń otrzymali aktualizację iOS 14.4.1.

Jak już wspomniałem, nowa wersja iOS i iPadOS nie wprowadza żadnych znaczących nowości. Na większe zmiany będziemy musieli bowiem poczekać do iOS 14.5, który powinien pojawić się w ciągu najbliższych tygodni.

iOS 14.4.2 aktualizacja
(fot. Tabletowo.pl)

iOS 14.4.2, jak podaje samo Apple, usuwa błąd w silniku WebKit, który wykorzystywany jest w przeglądarce internetowej Safari i wielu innych aplikacjach. Luka może bowiem pozwolić złośliwej witrynie internetowej na uruchomienie dowolnego skryptu krzyżowego. Należy mieć na uwadze, że błąd może być już wykorzystywany. W związku z tym, zalecana jest jak najszybsza aktualizacja iPhone’ów i iPadów.

Warto dodać, że oprócz iOS 14.4.2, firma Tima Cooka udostępniła jeszcze iOS 12.5.2, czyli aktualizację dla starszych urządzeń, które nie otrzymały iOS 13 i iOS 14. Dostępna jest ona m.in. dla iPhone’ów z linii 6s, 6, 5s, a także dla iPada Air 2 czy iPada 5 gen. oraz dla iPoda touch 7 gen. iOS 12.5.2 usuwa wcześniej opisany błąd.

iOS 14.4.2 i iOS 12.5.2 powinny być już dostępne dla wszystkich wspieranych urządzeń. Aby pobrać niniejszą aktualizację, jeśli nie chcemy czekać na komunikat o jej dostępności, należy przejść do ustawień urządzenia, następnie wybrać „Ogólne” i kliknąć na pozycję „Uaktualnienia”.

watchOS 7.3.3 także do pobrania

Aktualizacji doczekały się jeszcze Apple Watche, które działają pod kontrolą watchOS 7. Tutaj, identycznie jak w przypadku iOS 14.4.2, nowa wersja systemu usuwa błąd w WebKit, który mógł być wykorzystywany przez cyberprzestępców.

Apple Watch watchOS 7.3.3 aktualizacja
(fot. Tabletowo.pl)

Aby pobrać aktualizację, należy na iPhonie uruchomić aplikację Watch. Kolejny krok to przejście do sekcji „Ogólne” i wybranie pozycji „Uaktualnienia”. Nowa wersja watchOS powinna być już dostępna u wszystkich użytkowników.