Wstępna lista smartfonów HTC, które mają otrzymać Androida 6.0 Marshmallow

Android 6.0 Marshmallow zostanie udostępniony dla wybranych urządzeń już na początku października, podczas gdy jego oficjalna prezentacja odbędzie się już 29 września obok premiery nowych Nexusów. Na razie dowiedzieliśmy się co nieco na temat przygotowywanej aktualizacji do „pianki” dla Nexusów i flagowych Samsungów Galaxy. Natomiast teraz wiemy, które smartfony HTC mogą liczyć na update.

Reklama

Na liście smartfonów od tajwańskiej firmy pojawiły się głównie propozycje ze średniej i wyższej półki. Naturalnie ta aktualizacja wprowadzi również dla starszych modeli najnowszą wersję nakładki Sense 7.0. Niestety na razie HTC nie poinformowało oficjalnie, kiedy możemy spodziewać się udostępnienia aktualizacji. Wiele wskazuje na rozpoczęcie procesu aktualizacyjnego na przełomie 2015 i 2016 roku.

Na Androida 6.0 Marshmallow mogą liczyć posiadacze następujących urządzeń HTC z serii One: M8, M8s, M8 Eye, E8, M9, M9+, E9+, E9+; Butterfly: 2, 3; oraz Desire: Eye, 816, 820 i 826. Jednak należy mieć na uwadze, że jest wstępna lista, więc może się jeszcze coś zmienić. Być może nie wszystkie z nich doczekają się update’u do Marshmallow albo Tajwańczycy zdecydują się zapewnić wsparcie także dla innych, nieco tańszych smartfonów.

Jestem ciekaw, kiedy dowiemy się więcej na temat aktualizacji do Androida 6.0 Marshmallow urządzeń od pozostałych producentów. Na pewno będziemy się przyglądać, jak nowa wersja systemu mobilnego OS od Google będzie się przyjmować na rynku – Lollipop raczej prędko nie odda prowadzenia.

źródło: @LlabTooFeR (Twitter) przez Softpedia