Google oficjalnie zaprasza na konferencję 29 września z Androiem 6.0 i Nexusami w roli głównej

Już od dłuższego czasu napływają do nas informacje o konferencji Google, która odbędzie się 29 września w San Francisco. Głównymi bohaterami tej imprezy będą nowe Nexusy, Android 6.0 Marshmallow i nowi przedstawiciele rodziny Chromecast. Co wiemy o nadchodzących nowościach? O której dokładnie poznamy przygotowywane przez Google produkty?

Konferencja Google rozpocznie się o godzinie 17 naszego czasu. Firma z Mountan View pokaże ostateczną wersję Android 6.0 Marshmallow, która do końca roku, przynajmniej w teorii, powinna pojawić się na sporej liczbie urządzeń. Niewątpliwie będzie to jedna z lepszych odsłon w historii tego systemu – czas pracy ma ulec znacznej poprawie (testy praktyczne rzeczywiście pokazywały poprawę), a bezpieczeństwo naszych danych będzie lepsze. W dodatku wszystkie aplikacje same będą wykonywały backup.

Jednak prawdziwymi gwiazdami wieczoru będą nowe Nexusy. Ten od LG o nazwie 5X zostanie wyposażony w 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, Snapdragona 808, 3 GB RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, aparat 13 Mpix i baterię 2700 mAh. Z kolei 6P autorstwa Huawei wyróżni się lepszymi podzespołami. Jego wyświetlacz będzie miał przekątną 5,7-cala i rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli, a moc obliczeniową dostarczy Snapdragon 810. Na nasze dane otrzymamy już 32 GB w podstawowym wariancie. Sam z niecierpliwością czekam na te urządzenia.

Na koniec należy wspomnieć o rozbudowie rodziny Chromecast, który rozszerza możliwości naszego telewizora. Z pewnością Google szykuje już odpowiedź na podobno propozycje od Amazonu czy Apple. Zobaczymy, czy Amerykanie nie szykują czegoś jeszcze.

źródło: Google przez Engadget

Komentarze

 • Maciej ]

  Przy tych parametrach szkoda zamieniać n5. Co mi innego jakby dali baterie 3800.

 • Kajtam

  Gdyby n5 był dostępny brałbym. A tak zostaje czekać co pokażą i ewentualnie kupić patelnie n6. Będzie jakiś stream tej konferencji?

 • Arkady-san

  Biorę n5x jak będzie dostępny w wersji 32GB. 2 lata męczyłem się z N4 i 16GB na dane…

 • underface

  ktoś wie czy będzie jakiś live na yt tak jak z google i/o?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona