HTC z kolejnym flagowcem? Czy One M8 Eye ma sens?

Ile może jedna firma pokazać flagowców w ciągu roku? Gdy Sony powiedziało, że flagowiec będzie co pół roku, to na początku wszyscy pukali się w głowę. Co jednak powiecie o HTC, które w tym roku wypuściło już 4 flagowce, a zbliża się następny! Czy HTC One M8 Eye ma jeszcze jakikolwiek sens?

O sensie wypuszczania kolejnego flagowego produktu przez HTC zastanawiałem się już przy premierze HTC Butterfly 2. Moim zdaniem lepszą strategią byłoby zaprezentowanie jednej topowej serii na całym świecie, ale taki ruch też jest zrozumiały. Jednak teraz według przecieków ma pojawić się HTC One M8 Eye. Będzie to wtedy 5 flagowiec, ponieważ na rynku są też dostępne HTC One M8, HTC One M8 for Windows oraz HTC One E8.

HTC One M8 Eye to według przecieków ma być flagowiec, który od M8 będzie się różnić wielkością ekranu (5,2 cala) oraz aparatem. Ma on mieć 13 megapikseli i również wykorzystywać technologię Duo Camera. Jest to innowacja, na którą czeka większość fanów tajwańskiej firmy, ale powinna ona zostać wprowadzone już kilka miesięcy temu. Poza tym ma pojawić się również telefon EYE z 8-megapikselowym aparatem, który będzie idealny do selfie.

HTC ma dobre i przemyślane produkty, jak M8 for Windows, E8 oraz Desire 820, jednak nadal w wielu ich decyzjach nie widać większego sensu. Nie wiem kiedy to się zmieni, ale bez tego nie wróże im powrotu na szczyt.

Komentarze

 • Karpaj

  HTC potrzebuje osoby jak Steve Jobs – która pokaże serię telefonów w taki sposób, żeby każdy ją chciał mieć. W końcu HTC to takie Apple na Androidzie, tylko że dla “prawdziwych” hipsterów :P

  • dafuq

   Dobre porównanie, HTC ma fajne produkty, ale są zbyt wysoko wycenione i powinny kosztować max. 3/4 obecnej ceny.

 • marcin

  problemem to chyba jest glownie ta glupia nazwa “flagowiec”. o ile w swoim pierwotnym znaczeniu sprawdza sie swietnie, ale okret flagowy z zalozenia byl tylko jeden, to w tak dynamucznym swiecie jak swiat technologii mobilnych jest to okreslenie nietrafione. ale z drugiej strony tym glownym, ciagnacym produktem jest M8 to jest ten produkt ktory wyznaczyl stylistyke i linie produktow HTC na 2014 rok. wszystke inne to juz tylko wariacje na temat i jako takie nie moga nosic miana “okretu flagowego” (bo swoja droga tak nalezy tlumaczyc okreslenie flagship a nie flagowiec). ale tak czy inaczej M8 Eye to swietna decyzja aczkolwiek spozniona bo taki wlasnie powinien byc pierwotny M8

 • janko

  M8 to fajny telefon, ale pogrzebał go rozmiar, przez te idiotyczne dwa wielkie głośniki, oraz jeszcze głupszy, bezużyteczny pasek z nazwą firmy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona