Wreszcie: reklamy w MIUI będzie można wyłączyć | Tabletowo.pl

Wreszcie: reklamy w MIUI będzie można wyłączyć

Dołącz do dyskusji 0

W obliczu wciąż trwających (aczkolwiek według mnie nieco nudnych i mało zaskakujących) targów IFA 2019, umknęła nam jedna dość istotna informacja ze światka Xiaomi, która pojawiła się w ostatnich dniach. Otóż okazuje się, że firma przymierza się do wypuszczenia bardzo ważnej funkcji wraz z kolejną aktualizacją oprogramowania, co z całą pewnością ucieszy wszystkich użytkowników smartfonów tej firmy. Otóż wreszcie będzie można wyłączyć reklamy wyświetlające się w MIUI!

Historia z reklamami wyświetlającymi się w oprogramowaniu MIUI na smartfonach Xiaomi jest dość długa i zawiła. Pojawiły się znikąd kilka miesięcy temu, czym mocno zirytowały posiadaczy urządzeń Xiaomi. W tak zwanym międzyczasie przedstawiciele firmy zapewniali, że wyświetlanych reklam będzie mniej (zaznaczając przy okazji, że całkowicie nie znikną), a później, że jeszcze przemyślą kwestię reklam w MIUI, cokolwiek miało to znaczyć. Ale chyba faktycznie coś z tego myślenia wreszcie wyszło, bo Xiaomi oficjalnie potwierdziło, że reklamy w MIUI będzie można wyłączyć.

Oznacza to, ni mniej ni więcej, że reklamy na smartfonach Xiaomi wciąż będą obecne i domyślnie włączone. W wersji MIUI 9.8.29 ma się jednak pojawić odpowiednia funkcja w ustawieniach, która będzie pozwalała przełączyć się z wyświetlania reklam na ich brak. To świetna wiadomość, zważywszy na to, że reklamy w MIUI są naprawdę irytujące. Zresztą, wystarczy spojrzeć na te, które pojawiały się na testowanym przez Bartka jakiś czas temu modelu Redmi Note 7:

A teraz dwie złe informacje. Pierwsza jest taka, że aktualizacja do MIUI 9.8.29 w pierwszej kolejności trafi do użytkowników smartfonów Xiaomi w Chinach. Druga z kolei – nie została podana żadna konkretna data mówiąca o tym, kiedy to się stanie (choć niektóre zagraniczne media sugerują datę premiery Mi Mix 4, czyli 24 września).

Wydaje mi się jednak, że jest to na tyle istotny news, że warto było się nim z Wami podzielić. Zwłaszcza, że temat ten każdorazowo wzbudza wiele kontrowersji.

źródło: AndroidAuthority

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona