(fot. Google)

Wiadomości Google – „oczy serca” lub „lajka” damy teraz na desktopie

Aplikacja Wiadomości Google, dostępna na desktopie w wersji webowej, zyskała właśnie nową funkcję. Użytkownicy mogą reagować na otrzymane wiadomości za pomocą emoji.

Reklama

Wiadomości Google coraz bliżej innych komunikatorów

Google ostatnio wzięło się za bardziej intensywny rozwój swojej aplikacji służącej do czatu. Mamy do czynienia z kolejną już próbą stworzenia popularnego komunikatora. Nie traktowałbym go jednak jako bezpośredniego konkurenta dla Facebook Messengera czy WhatsApp, ale raczej jako odpowiedź na iMessage oferowane przez Apple.

Z Wiadomości Google możemy korzystać na urządzeniach z Androidem, a od dłuższego czasu również na desktopie przez przeglądarkę internetową. Aplikacja obsługuje zarówno klasyczne SMS-y, jak i także czaty RCS. To właśnie tej drugiej opcji dotyczy wdrażania nowość.

Reklama
Wiadomości Google
Wiadomości Google (fot. Android Police)

Reakcje na wiadomości dostępne są już w mobilnej aplikacji. Podobnie jak w wielu innych komunikatorach, w tym także w iMessage, służą one do reagowania za pomocą emoji na otrzymane wiadomości. Nie musimy więc oddzielnie wysyłać samej emoji, niepotrzebnie zabierającej przestrzeń w otwartym oknie rozmowy. Wystarczy po prostu dodać emoji do konkretnej wiadomości.

Co ciekawe, reakcje nie były dostępne na desktopie, ale właśnie się to zmienia. Jak informuje serwis Android Police, funkcja jest już wdrażana w webowym kliencie. W celu skorzystania z nowości, wystarczy tylko najechać kursorem myszy na wiadomość, aby wyświetliły się dodatkowe opcje i kliknąć na ikonkę dodawania emoji. Użytkownik ma do wyboru siedem emoji – m.in. kciuk w górę, „oczy serca”, zdziwienie, smutek czy złość.

Wiadomości Google
Wiadomości Google (fot. Android Police)

Z nowości można korzystać zarówno w przypadku odebranych wiadomości, jak i wysyłanych. Obsługiwane są w prywatnych rozmowach i czatach grupowych, ale trzeba pamiętać, że działają tylko dla czatów RCS.

Należy zaznaczyć, że funkcja jest wdrażana stopniowo. W związku z tym, jeszcze nie wszyscy użytkownicy Wiadomości Google mogą mieć dostęp do reakcji.

Wiadomości Google – pozostałe nowości

Jak już wcześniej wspomniałem, rozwój aplikacji ostatnio przyspieszył. W tym roku dodano chociażby lepsze wsparcie dla czatów RCS, co według Google, powinno pozytywnie przełożyć się na bezpieczeństwo rozmów. Dodatkowo, użytkownicy otrzymali jeszcze możliwość edycji multimediów.

 1. Od jakiegoś czasu korzystam bardzo często z apki Google, oczywiście tylko z usługi RCS, jednak działa to świetnie, na telefonie jak i wersja webowa.
  Działa to na tyle dobrze, że byłbym w stanie wywalić WhatsApp czy inne syfy od FB. Żeby tylko ludzie zaczęli się przesiadać…

   1. Ty piszesz w skali Polski, a ja światowej albo przynajmniej w EU.
    Niemiecki Vodafone wprowadził RCS jakoś w 2016r :) i na zachodzie dziala to już od dłuższego czasu.

 2. Dlaczego Redmi Note 9 ma androida 10 znakładką emui 12 a nie można włączyć czatu w wiadomościach. Jest komunikat że się łączy i na tym koniec. Czy ktoś może wie coś na ten temat?

  1. Nakładka MIUI nie ma tu żadnego znaczenia, bo wiadomości Google i tak są aktualizowane przez sklep Google. Działanie RCS zależy od sieci. Mam Redmi 9 i RCS działa na Orange (ale nie działają VoLTE i VoWiFi) i w Plusie, ale nie działa na Play (tu dla odmiany działa VoLTE i VoWiFi).

 3. Muszą tylko ogarnąć dualSIM – funkcje czatu nie działają na obu numerach co jest bez sensu bo to i tak przez internet leci…

 4. Byłoby ekstra gdyby Google dodał opcję konwersacji bezpośrednio przez komunikator, a nie tylko przez SMSy. Wiadomości już są super, a ta opcja spowodowałaby że jeszcze bardziej bym je lubił.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama