Google powoli udostępnia Wiadomości na Androida także użytkownikom desktopów – przez przeglądarkę | Tabletowo.pl

Google powoli udostępnia Wiadomości na Androida także użytkownikom desktopów – przez przeglądarkę

Dołącz do dyskusji 0

Pod koniec kwietnia ujawnione zostały plany Google względem aplikacji Wiadomości na Androida. Koncern chce „przerobić” ją na coś pokrewnego iMessage od Apple. Jednym z podstawowych założeń jest uczynienie z niej programu uniwersalnego, do którego dostęp mielibyśmy nie tylko przez smartfony na Androidzie ale także komputery. Pierwsze kroki w tym kierunku właśnie zostały podjęte.

Jeśli przejdziemy na stronę messages.android.com, to zobaczymy witrynę z informacją:

„Wysyłaj SMS-y z komputera przy użyciu Wiadomości w przeglądarce”

„Ciekawe” – pomyślisz – „Przecież Google nie oferuje obsługi SMS-ów na smartfonie z poziomu komputera”. I będziesz mieć całkowitą rację. Do czasu, gdy aplikacja Wiadomości na Androida w sklepie Google Play zostanie zaktualizowana. Wtedy sparujemy aplikację z naszego smartfona z powyższą stroną przy pomocy kodu QR i voilà! – będzie można odpisywać na wiadomości wprost z ekranu laptopa, bez odrywania rąk od klawiatury i sięgania po telefon.

Dlaczego czekamy na aktualizację? Obecna wersja Wiadomości na Androida nie oferuje opcji połączenia jej ze swoją webową odmianą. Takie ekrany jak te poniższe, zobaczymy więc na komputerach dopiero, gdy Google udostępni poprawki i nowe funkcje w naszym regionie.

Oczywiste jest, że połączenie smartfona i komputera oraz współdzielenie skrzynki odbiorczej mobilnego urządzenia było czymś, co aplikacje i programy zewnętrznych deweloperów oferowały od lat, ale Google zabrało się za tę funkcję dopiero niedawno. Wychodzi na to, że trzeba się cieszyć tym, co jest (a raczej: tym, co będzie).

Oprócz możliwości wysyłania SMS-ów, dostaniemy opcje wyszukiwania i przesyłania GIF-ów (dla mnie funkcja nr 1) czy inteligentne podpowiedzi, choć te nie pojawią się raczej u nas. No, chyba, że Asystent Google zostanie zaprezentowany w Polsce wcześniej niż sądzimy, a operatorzy zechcą przyśpieszyć prace nad nowym standardem przesyłania informacji RCS (zamiast SMS).

Ciekawe zatem, kiedy integracja między aplikacją na Androida a jej webową wersją zawita w pełnej krasie do Polski. Skoro strona główna usługi została już przetłumaczona, to może już niedługo?

źródło: XDA Developers przez AndroidCentral

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona